Makyaj Hileleri..

TeBeSSüm

Pamuk Prenses 🌸
Süper Moderatör
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
6,520
Beğeniler
3,582
Yaş
30
Takım
BEŞİKTAŞ
#1
Maskarayı likit eyeliner olarak kullanın
Eyeliner’ınızın fırçasını alarak maskarınıza batırın ve üst kirpik diplerine uygulayın. Hem uygulaması kolay olacaktır hem de hata yaparsanız, temizleyip yeniden sürebilirsiniz.

Parlaklık için vazelin kullanın
Yüzünüze ışıltı vermesi için vazelin kullanmak kulağa çılgınca gelebilir ama doğru şekilde uygularsanız sonuçları harika olacaktır. Öncelikle yüzünüzde bir nokta belirleyin; mesela sadece kaşlar, ya da elmacık kemikleri veya alın bölgesi. Belirledikten sonra abartıya kaçmadan vazelini sürün ve tüm gün ışıl ışıl parıldayın!

Size özel dudak parlatıcısı
Dudak parlatıcınızın renginden sıkıldınız mı? O zaman göz farınızı alın ve dudaklarınıza uygulayın. Ardından saydam renkli parlatıcınızı üzerine sürün. Bu şekilde istediğiniz renkte parlatıcı elde edebilirsiniz!

Harika kirpikler
Kirpiklerinizi boyarken ilk katı her zamanki maskaranızla, ikinci katı ise başka bir maskarayla tamamlayın, yani iki ayrı maskara kullanın. Şaşırtıcı sonuçlar alacaksınız.

Daha kalın kirpikler
Maskaranın ilk katmanını sürdükten sonra kirpiklerinizin üzerine hafifçe pudra sürün. Ardından ikinci katmanı uygulayın. Nasıl bir maskaranız olursa olsun, kirpikleriniz kalınlaşacaktır.

Kalıcı fondöten
İlk önce her zaman uyguladığınız şekilde fondöteninizi uygulayın, belki bir parça daha fazla. Sonra temiz bir kağıt mendili yüzünüze hafifçe bastırın. Kağıt mendiliniz fondötendeki fazla yağı emecek ve yüzünüzde sadece ışıltıltıyla parıldayan pigmentler kalacaktır.

Krem allık
Krem allığınızı sürmeden önce yüzünüze iyi bir nemlendirici ya da ince bir katman vazelin sürün. Böylece allığınızın kalıcılığını artacak ve göz kamaştıracaksınız.​
 

sessiz gemi

Forum Tutkunu
Katılım
10 Ock 2009
Mesajlar
2,056
Beğeniler
30
Şehir
Ankara
#2


Makyaj yapmayan bayan var mıdır acaba? Kimimiz ara sıra, kimimiz her gün, kimimiz makyajı yapıp, gün içinde de sürekli tazeleme peşinde ya da az yapıp, doğal olarak bırakmayı tercih ederiz. Ama ne olursa olsun gene de yaparız. Ayna karşısına geçtiğimizde biz bayanlar kendimizi daha ışıltılı görmek isteriz. Solgun görünümümüzden kurtulmak, sivilceleri yok etmek isteriz. Hatta o sabahları karşılaşılan gözaltı morlukları bizlerin kapatmakta zorluk çektiğimiz moralimizi daha gün başından sıfıra indiren en önemli sorundur. Ama birkaç ufak hile ile sorun yaptığımız tüm takıntılarımızı yok edebilir, onlar yokmuş gibi davranıp, aynalarla barışabiliriz…

CİLT TEMİZLİĞİ ÖNEMLİ OLDUĞU KADAR MAKYAJDA DA İLK ADIMDIR
Makyaj yapımından önce cildinizi temizleyici ile temizleyin. Temizleme işlemi bittikten sonra krem ile nemlendirin. Sürdüğünüz nemlendiriciyi yüzünüzün emmesi lazımdır ve artık makyaj yapma işlemine hazırız.

Cilt tipinize ve renginize uygun bir fondöteni yüzünüze ve çenenizin altına doğru düzgünce yayın. Düzgün görünümlü ve pürüzsüz bir makyaj için fondöten makyajın vazgeçilmez temelidir. Fondöteninizden iyi bir sonuç elde etmek için fondöteni eşit miktarda ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Burun kemiğinin üzerine ve elmacık kemiklerinin üst kenarlarına iyice yayılmalıdır. Fondöten sürme işlemi bitiminde ciltte parlama yapıyorsa matlaştırmak için bir pamuk veya kuru bir sünger parçası ile fondöteninizin cilde yerleşmesini sağlamak için yüzünüze hafifçe bastırarak sürün ve fazlasını hafif dokunuşlar ile başka bir süngerle alın.
Gözlerin koyu renk ise far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır. Açık renkli gözler için her renk rahatlıkla kullanılır. Gözlerinize farı sürerken önce tüm gözkapağına bir aplikatör yardımıyla farı sürün. Rengi istediğiniz yerde azaltın veya arttırın. Göze gölge yapmak istiyorsanız bunu bir göz kalemi ile yapabilirsiniz. Uygulayacağınız ton, göz farından daha koyu olmasına mutlaka dikkat ediniz.Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya doğru dağıtın.
Kirpiklerinizin dolgun, sık ve göz biçiminizin daha iyi fark edilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz ancak sert çizgilerden kaçının. Sert bir görünüm verir ve her göz yapısına gitmeyebilir…

Rimel göz makyajınızı tamamlayan en önemli unsurdur. Bakışlarınıza bir anlam katmakla beraber, yorgun bakış ifadesini yok eder. Üst kirpiklerinize önce içten dışa doğru, daha sonra aşağıdan yukarıya doğru sürerek, kirpiklerinizin daha gür ve dik görünmesini sağlayabilirsiniz. Alt kirpiklere hacim kazandırmak istiyorsak; fırçayı kirpik diplerinde yatay biçimde gezdirin. Uzun görünümü vermek istiyorsakta; fırçayı dik bir biçimde tutarak ek tek boyayın.

Kaşlar içinse bir fırça yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Kaş renginize uygun bir kalemle kaşlarınızı küçük darbelerle boyayın ve hafifçe dağıtın. Bunun için toz far da kullanabilirsiniz.

Yanakları renklendirirken gülümseyin! Evet doğru okudunuz. Elinizde allık fırçası ve gülümseyin. İşte tam o sırada mutlu yüzünüzde allık fırçanızı yüzünüzün dışına doğru dairesel ve hafif dönüşler ile uygulamaya başlayın. Allığınızı yanak çukuruna iyice yayın. Allığı sürdüğünüz yerde sadece hafif bir parlaklık olmalı. Boyanın nerede başlayıp bittiğini gösteren çizgiler olmamasına dikkat edin.

Ve makyajınızın son hamlesi ya da başka bir deyişle son dokunuş. Dudaklarınıza çekici bir görünüm verebilmek için dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kaleminizle çerçeve yapın. Hatta tüm dudağı kaleminizle boyayabilirsiniz. Böylece zaman geçtikçe kaybolan rujun dudağınızda bıraktığı boşluklarda sönük olmak yerine kaleminizin rengi gözükecektir. Bu sebepten her zaman rujunuzun 1 ton koyusunu tercih edin. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp ikinci bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınızın daha çekici görünmesini ve ışıltılı bir görünüme de kavuştuğunu görebilirsiniz.
 
Top