1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Malatya'dan Acı Haber

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 25 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.420
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    814 ÇTL
    Malatya 7'nci Ana Jet Üssü'nden keşif uçuşu yapmak üzere havalanan 2 RF-4E tipi (Fantom) keşif uçağı Akçadağ ilçesi Ekinciler mevkii'nde düştü. Kazada uçaklardaki 4 pilot şehit oldu.

Malatya’da konuşlu 7’inci Ana Jet Üssünden planlı gece uçuş eğitimi için akşam saat 18.07’de kalkan 2 RF-4E keşif uçağı ile saat 19.05’te irtibat kesilince uçaklar radarda kayboldu. Kısa süre sonra uçakların Akçadağ ilçesi Ekinciler mevkiinde düştüğü belirlendi. Kaza üzerine bölgeye Malatya, Diyarbakır ve Elazığ'dan AFAD ekipleri ile itfaiye ve ambulanslar sevk edildi. Jandarma ve AFAD ekiplerinin yaptığı aramalarda uçakların enkazının Ekinciler mevkiinde tepe bölgede bulundu. Arazi taraması sırasında 4 pilotun cenazesine ulaşıldı.

ŞEHİT PİLOTLARIN İSİMLERİ BELLİ OLDU
    Düşen RF-4E tipi uçaklarda şehit düşen pilotların isimleri belli oldu. Kazada Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Üsteğmen Salih Atalay ile rütbeleri öğrenilemeyen Zeynel Özbahçeçi ve Onur Özkaya isimli subaylar şehit oldu.

GENELKURMAY: SAAT 19.05'TE RADAR İRTİBATI KESİLDİ
    Genelkurmay Başkanlığı Malatya'da düşen RF-4E uçakları ile ilgili açıklama yaptı. İnternet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi: 'Bu akşam 18.07’de Malatya’da konuşlu 7’inci Ana Jet Üssünden planlı gece uçuş eğitimi için kalkan iki RF-4E Keşif Uçağı ile saat 19.05’te radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama faaliyetlerine başlanmıştır. Saat 20.45’te iki uçağımızın da enkazına ulaşılmış ve maalesef dört kahraman pilotumuz şehit olmuşlardır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman pilot arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli aile fertlerine, Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.'

MALATYA VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Kısa bir süre sonra Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 2 askeri uçakla keşif uçuşu sırasında irtibat kesildiğini söyledi.
    Malatya Valisi Süleyman Kamçı, iki askeri uçağın düşmesinin ardından enkaz bölgesi yakınlarındaki İkinciler Mahallesi'ne geldi.
    Akçadağ ilçesine bağlı İkinciler Mahallesi'ne gelen Vali Kamçı, yetkililerden bilgi aldı. Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevlileri, 112 Acil Servis ve jandarma ekipleri, bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle çıkışına şerit çeken jandarma ekipleri, enkaz bölgesine geçişe izin vermiyor.
    İkinciler Mahallesi sakinlerinden İsmail Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 19.30 sıralarında mahalle yakınlarında ışık gördüğünü belirterek, "Köy komple aydınlandı. Muhtara ve karakol komutanına telefon ettim. Yarım saat-1 saat içerisinde ben de buraya geldim" diye konuştu.
    Mahallenin eski muhtarı Hasan Aktaş ise "Ses duyduk, patlama zannettik. Sonradan uçak düştüğü haberini aldık" dedi.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum.

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.366
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.922 ÇTL
    Bu işte kara bir el var. İki uçağın birden düşmesi hiç hayra alamet değil.

Çağlayağmur bunu beğendi.
  3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.420
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    814 ÇTL
    Haber hakkında çeşitli yorumlar okudum doğruluğu kesin olmadığı için paylaşmadım ama şüpheli bir düşüş diye düşünüyorum.

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.366
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.922 ÇTL
    Haber doğru. Genelkurmay açıklama yaptı konuyla ilgili.

5. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.919 ÇTL
    Yine mi canımız yanacak... :(