Manş Tüneli'nde Büyük Arıza

Katılım
16 Arl 2009
Mesajlar
251
Beğeniler
3
#1
Manş Tünelin'de Büyük ArızaMANŞ Tüneli, arıza yapan beş tren yüzünden trafiğe kapatıldı. Fransa ve İngiltere'yi bağlayan tünelde 2 binden fazla yolcu, araçlarında denizin yaklaşık 75 metre altında saatlerce mahsur kaldı. Seferlerin bugün sabaha kadar askıya alındığı bildirildi.Trenlerin, aşırı soğuk nedeniyle arızalandığı tahmin ediliyor.Manş Tüneli'ni işleten firma Eurotunnel tarafından yapılan açıklamada, tünelin şu anda kapalı olduğu belirtildi ve tüneldeki durum "eşine rastlanmamış bir olay" olarak tanımlandı.

Manş Denizi'nin altından geçen ve Fransa ile İngiltere'yi birbirine bağlayan 50 kilometrelik tünelde mahsur kalan trenlerde 2000 binden fazla yolcu bulunuyor. Trenlerin, aşırı soğuk nedeniyle arızalandığı tahmin ediliyor.

SEFERLER ASKIYA ALINDI

Paris ile Londra'yı birbirine bağlayan Eurostar seferlerinin bugüne kadar askıya alındığı bildirildi.

Eurostar şirketinin Genel Müdür Yardımcısı Nicolas Petroviç, Manş Tüneli'nde dün geceden beri 2 binden fazla kişinin trenlerde mahsur kalmasından sonra yaptığı açıklamada, kötü hava koşulları yüzünden seferlerin yarına kadar askıya alındığını söyledi.

15 yılda hiç böyle bir durumla karşılaşmadıklarını da belirten Petroviç, saat 20.30 ile 23.30 arasında tünel içinde 5 trenin arızalandığını ve şu anda tünelde mahsur kalan 2 binden fazla yolcunun üçte ikisinin Londra'ya ulaştığını kaydetti.


ortadogugazetesi
 

Benzer konular

Top