Margaret Atwood-Kedi Gözü kitap yorumlarım

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
İlk kez okumakla birlikte daha önce hiç duymadığım bir yazar Maegaret Atwood. altını çizmek istediğim yerleri de fotoğraflamış bulunmaktayım.
Bu kitabı okuyalı 1-2 hafta oldu ama mutlak suretle konuyu açmam gerekiyordu, beni derinden etkileyip neşelendiren, elime almayı sabırsızlıkla ve içimde pırpır eden heyecanla beklediğim nadir kitaplardan biri oldu çünkü..

Baş kahraman bir kadın ressam. Fakat kitap, onun ressamlık kariyeri ya da sıkıcı mevzuları üzerine değil. Son derece içten bir dille, çocukluğundan başlayarak tüm hayatını anlatıyor. Bazı satırlarda kızıyor, bazısında kahkahalar atıyor, heyecanlanıyor, ve daha nice hislere kapılabiliyorsunuz.

Ve kitap sonlara yaklaştığındaysa… o bilindik şey, bir hüzün dalgası kaplıyor insanın içini. Bu kadar mıydı? Neden, neden, nedeeeennnnnnnn… o sayfaları sonzuza kadar çevirmek istedim. Kitap hiç bitmesin istedim.Özellikle de çocukluk yıllarına dair anlattıkları fazlaca komik, kimi yerlerde kahkahaya boğabiliyor insanı.

Kütüphaneden aldığım şey kitaptan çok yıpranmış tahta parçasına benzediği için kapağı belli olmuoyrdu; bu yüzden imternette bulduğum baskısının resmini ekliyorum :D
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
Suskun Kim Kimdir ? - Biyografiler 0
Suskun Kim Kimdir ? - Biyografiler 0

Benzer konular

Top