1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Marjinal Aşk Olur Mu?

Konusu 'Aşk' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 19 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.355
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.772 ÇTL
    "Marjinal aşk" olur mu? Bizce olmaz. Aşk, aşktır, ister kadın ile erkek arasında olsun isterse kadın ile kadın, erkek ile erkek arasında olsun. Aşk kadar yaygın bir duygu, marjinal olabilir mi? Ama Verlaine'ın Rimbaud'ya olan aşkı marjinal aşk sınıfına alınmıştır.

Sapho'nun şiirleri de aynı şekilde marjinal aşk şiirleri damgasından kurtulamamıştır. "Oscar Wilde Dorian Gray'in Portresinde marjinal aşkını anlatmıştır" der eleştirmenler, Hemingway'e, Scott Fitgerald'a ablalık yapan ve Kayıp Kuşağın biricik direği Gertrude Stein da kurtulamamıştır bu kisveden. Virginia Woolf ağzında eveleyip geveleyip anlatamamışsa da onu en güzel Murathan Mungan anlatmıştır, Kırk Oda kitabındaki Aşkın Gözyaşları Ya Da Rapunzel İle Avare isimli öyküsünde. Şöyle yazmıştır Mungan öykünün bir yerinde : "Büyük aşklar, büyük hayatlar için yaratılmış insanlar büyük yaşayamayınca yüreklerini nereye sığdırırlar? hangi hayatlara sığınırlar? hangi mucizelere?"

2. camkinoz_61

camkinoz_61 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    170
    Banka:
    73 ÇTL
    emeğine sağlık

3. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    - anne ben marjinal oldum
    - ben sana marjinal olamazsın demedim ki orjinal olamazsın dedim

akılıma bu söz geldi nedense okurken konuyla alakasız ama =)

neyse konuya baglayalım aşk dediğin marjinal değil orjinal olmalı..:P

4. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    Aşk ve marjinal,yanyana bile yakışmıyor.
    Orjinal olmayan aşk,aşk değildir!!!

Sayfayı Paylaş