Mat Görünen Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,012
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Saçların bakımsız ve mat bir görünüme bürünmesinin pek çok sebebi vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz.
Klorlu su (havuz), kirli hava, rüzgar, fön, boya, perma, aşırı ısı (kurutma ve yıkama esnasında saça uygulanan sıcaklık), gibi etkenler saçı matlaştırır. Saçlar ışık yansıtmaz. Dolayısıyla, saçlar bakımsız ve mat bir görünüm kazanır.


Mat Saçlar için Bakım :


Elma sirkesi veya limon suyunu soğuk suyla konsantre hale getirin. Bu konsantre ile saçlarınızı durulayın. Böylece saçınız düzleşecek ve canlılık kazanacaktır. Yıkama esnasında saçınızı çok iyi durulayın. Bakım yağları içeren ürünler kullanın.

Mat görünen saçlara en az haftada bir kez bitki proteini içeren kürler uygulayın. Multivitamin kürlerin saçlara sağlık ve parlaklık verdiğini de unutmayın.
 

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Katılım
1 Tem 2011
Mesajlar
2,757
Beğeniler
97
Yaş
38
Şehir
artvin
#2
ben parlatmanın başka bir yolunu biliyorum buda benim formülüm elinze bol kolonya dökün ıslak olarak arko kremini elinize sürün iyice cıvıklaşsın onra elinizle saçınızı tarayın çok parlak olacaktır aynı jöleliymiş gibi ama sert olmayacaktır saçlarınız gün içerisinde matlaşırsa elinizi saçınıza tekrardan sürmeniz yeterli olur . çok kolay şekil alıyor sanırım besliyor birazda çünkü benim saçlarım sülalede kellik sorunu olmasına rağmen yaşıtlarımda en çok olan .
 
Top