1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Mat Görünen Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Konusu 'Bakım & Makyaj & Güzellik' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 12 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Saçların bakımsız ve mat bir görünüme bürünmesinin pek çok sebebi vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz.
    Klorlu su (havuz), kirli hava, rüzgar, fön, boya, perma, aşırı ısı (kurutma ve yıkama esnasında saça uygulanan sıcaklık), gibi etkenler saçı matlaştırır. Saçlar ışık yansıtmaz. Dolayısıyla, saçlar bakımsız ve mat bir görünüm kazanır.

Mat Saçlar için Bakım :

Elma sirkesi veya limon suyunu soğuk suyla konsantre hale getirin. Bu konsantre ile saçlarınızı durulayın. Böylece saçınız düzleşecek ve canlılık kazanacaktır. Yıkama esnasında saçınızı çok iyi durulayın. Bakım yağları içeren ürünler kullanın.

Mat görünen saçlara en az haftada bir kez bitki proteini içeren kürler uygulayın. Multivitamin kürlerin saçlara sağlık ve parlaklık verdiğini de unutmayın.

2. CeBuR
    Keyifli

CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    ben parlatmanın başka bir yolunu biliyorum buda benim formülüm elinze bol kolonya dökün ıslak olarak arko kremini elinize sürün iyice cıvıklaşsın onra elinizle saçınızı tarayın çok parlak olacaktır aynı jöleliymiş gibi ama sert olmayacaktır saçlarınız gün içerisinde matlaşırsa elinizi saçınıza tekrardan sürmeniz yeterli olur . çok kolay şekil alıyor sanırım besliyor birazda çünkü benim saçlarım sülalede kellik sorunu olmasına rağmen yaşıtlarımda en çok olan .

Sayfayı Paylaş