Mavi Göz Farını Nasıl Sürmeliyim? Mavi Göz Farı Nasıl Sürülür

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1


Deborah Grayson

"Asla mavi göz farı" kuralı nereden geldi? Yetişkinlik yıllarım boyunca mavi göz farından kaçındım, neden böyle olduğunu gerçekten anlamadan. Şimdi her yerde o rengi görüyorum. Modanın geçici hevesine karşı nasıl savunmasız olduğumuz fenomeni üzerine "mavi göz farına hayır" kuralı konusunda yorum yapma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. İnsan bir şeyin yeteri kadar "güzel" veya "çirkin" olduğunu söylerse, muhtemelen etkileniriz. Kendimize ait özel kimliğimizi hatırlayalım ve hoşlandığımız her rengi sürelim.

Bu "kural" daha açık ve daha canlı mavi hüküm sürdüğünde, 1980'lerde disko sevenlere geçen 1960'ların ve 1970'lerin kadınsı mavi göz farlarına karşı bir tepki olarak doğdu. Bunlar, mavinin üç on yılı. Gördüğün yol, etkili güzel bir editör ve kaliteli bir makyaj uzmanı arkadaşı (diskoyu birçok kez ziyaret eden) ile bir araya geldi ve sonsuza dek mavi fara son noktayı koymaya karar verdiler. Çünkü, artık bu durumda çok yorulmuşlardı. Neyse her şey eski,fakat yeni olan bir şey var; mavi göz farını öncekinden daha çok seviyoruz. Mavilerimi kullanmayı asla bırakmadım.

Çeşitli Cilt Tiplerine Mavi Farın Nasıl Sürüleceğine Dair Bilgiler:

Hassas Tenli Sarışınlar İçin: Tüm üst göz kapağınıza hafif bir mavi-yeşil far uygulayın. Kirpiklerinizi kıvırın ve nötr kahverengi maskara ile kirpiklerinizin uçlarına azıcık sürün. Böylelikle zarif görünümünüzden hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Hassas Tenli Esmerler İçin: Gözkapaklarının üstünün dış kenarlarına uygulanan parlak mavi-mor far gerçekten çok hoş görünmeyi sağlayacak. Biraz daha makyajı vurgulamak için doğrudan doğruya gözünüzün altına ince uzun bir çizgi halinde aynı mavi ve mor rengi uygulamak için likit kullanabilirsiniz.

Kızıl Tenliler İçin: İnce bir rötuş ile mavi-krem dokulu far, renginize karşı heybetli bir zıtlık oluşturacak. Sadece göz çevrenizdeki üst ve alt kirpik çizgisinin dışına farı uygulayın. Kızıllar için muhteşem görünüş.

Yağlı Ciltler İçin: Gümüş-mavi far, yağlı teninizde muhteşem görünebilir. Çünkü Cilt tonunuzda zaten fazlasıyla sarı ve turuncu renk mevcut. Siz, ikinci tonu içeren mavi renklerden muhtemelen kaçınmak isteyeceksiniz.

Kumrallar İçin: Gözün kat yerine karşı ve gözünüzün üst kısmının altına doğru sürün. Hem üst hem de alt kirpiklerin üzerine bir kat mavi maskara ile rötuş yapın.

Tavsiye Edilen Ürünler
DuWop Eye Shadow Palette in Blue Eyes: Bu palet, en hoş gökyüzü mavisi ve klasik muhteşem koyu maviyi içeren mavinin ve gümüşün düzenlenmiş çeşitlerini sunar.

Pop Beauty Eye Cake in Bright Blues: Şahane turkuaz ve muhteşem aquayı içeren 5 hareketli şekli. Bu paletteki renk tonları harika görünebilir.

Pop beauty Glitter Stix in Azure and Navy: Gümüş parıltısı belirtisi ile şişman far kalemlerini seviyoruz. Çok kullanışlılar ve parlaklıkları daha fazla eğlenceli olmalarını sağlıyor. Gök mavisi temiz, açık turkuaz ve koyu mavi güçlü ve etkileyicidir.

Sephora All Over Color Palette in Shades of Blue: Dört toz fardan oluşan bu palet, gerçekten çok hoş inci gibi bir mavinin ve en iyi açık yumurta kabuğu mavisinin önemli bir parçasıdır.

Delux Beauty Cream powder Eye Shadow İn Antique Blue: Tatlı ve klasik bir mavi. Fırçayla kullanılabilen veya parmakla uygulanabilen renk tonunun mat dokusundan etkilendik.

 

Benzer konular

Top