1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Mavi Kardan Adam

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve ÇağanCan tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. ÇağanCan

ÇağanCan Aktif

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    830
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Ankara-Antalya
    Banka:
    33 ÇTL
    Ömrümün en güzel yılbaşı hediyesini aldım önceki gece... ikiye katlanmış bir kağıdın içinde karalıydı.
    "2003" yazıyordu ak kapakta, yukarıdan aşağıya... her rakam ayrı renk kalemle pastellenmişti.
    İç sayfada eli süpürgeli, mavi bir kardan adam gülümsüyor, yanı başında, yeni öğrenilmiş eğri büğrü harfler, eksik dişli bir çocuk ağzı gibi konuşuyordu:
    "Sevgili babacığım! Sana hediye alamamak beni üzdü. Ama senin en iyi hediyenin ben olduğumu biliyorum ve yeni yılını kutluyorum."
    * * *

O an cümle kasveti dağıldı "Benden sonrası tufan" diye diye, savaş tehdidiyle çekip giden yılın...
    Yeni gelen, gür çiçekli bahçelere açıldı.
    İki satır kırık yazı ve güzelim çocuk kokusu körpe saç diplerinin, kömür gözlü "mavi kardan adam"ı geri hayata çağırdı.
    * * *
    "Seneye ‘yıl’ denmesi çok yerinde" diyor Çetin Altan usta, dünkü yazısında; "Nasıl yılmazsın ki, gelip giderlerken içlerinden bir tanesi sana mutlaka kıyacaktır".
    "Yılödırmayan, bu mutlak, bu mütemadi, bu mucizevi devir teslim törenidir.
    Yıldan yıla, anadan kıza, babadan oğula...
    Tagore’a göre "Her yeni çocuk, Tanrı’nın insandan hâlâ umudunu kesmediğinin göstergesidir".
    Umut, her doğumda yeniden yeşerecektir.
    İşte o yüzden, o yılbaşı gecesi bebeğimi, dudağının kenarında belli belirsiz bir tebessümle uyku ülkesine uğurlarken, söz verdim kendime:
    İkiye katlanmış bir resmin içinde elinde süpürgesiyle havai gülümseyen mavi kardan adam; ben,
    ...ne kadar kıyıcı olursa olsun yılmayacağım senelerden; böyle yürekten "baba" dedikçe bana "en iyi hediyem"...

can dündar...

KıRMıZı bunu beğendi.
  2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.786
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer: