1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Yaklaşık 6 ay içinde forumda köklü değişimlerin olacağı bir sürümle karşınızda olacağız. Sistemi test etmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://www.degisim-sanat.com/_xf2/
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"KIRMIZI" konulu resimler için anketimiz açıldı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de ankete katılmaya davet ediyoruz...

MEB Ek Dersleri Kesti

Konusu 'Öğretmenler Odası' forumundadır ve wien06 tarafından 17 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    294 ÇTL
    Ayda 4 günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacağını öngören düzenleme yürürlükten kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişiklik öngören Bakanlar Kurulu Kararı, bugünkü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, kız ve erkek teknik öğretim, ticaret ve turizm okul ve kurumları, ek ders ücreti ödenecek kurumlar olarak düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Haftalık Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Çizelge`de de buna paralel değişiklik yapıldı.

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı ile ders görevinin yapılmış sayılacağı halleri düzenleyen maddedeki, ayda 4 günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılmalarını öngören düzenleme de yürürlükten kaldırıldı.

Memurlar net

2. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    615 ÇTL
    Evet geçen pazartesi aldığım sevk yüzünden ek dersim kesilince haberim olmuştu uygulamadan :) Gerçi zaten başından saçmaydı bence,gidilmeyen gün için neden ek ders verilsin ki. Düzeltilmesi gereken bir gün gidilmediğinde 6 saat ek dersin gitmesi. Asıl o kısmı düzeltsinler