MEB Yönetici Ataması Yolda

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,835
Beğeniler
136
#1
ANKARA (ANKA) – Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği'nin yargıdan dönmesi nedeniyle 25 bine yakın yönetici 4 yıla yakın süredir vekaleten görevlerine devam ediyor.

Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, yönetmeliğin uygulanması ile ilgili genelgenin hazırlandığını bildirerek, bu hafta içinde genelgenin illere gönderileceğini açıkladı. Sendika yöneticileri ile biraraya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, yönetici adayı binlerce öğretmenin beklediği müjdeyi verdi. Yalçın, yönetmeliğin uygulanması için bir an önce ilgili genelgenin yayınlanmasını isteyen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'a, genelgenin hazırlandığı ve bu hafta içinde il'lere gönderileceği bilgisini verdi.

Toplantıda Koncuk, tüm münhalların acil olarak duyuruya çıkarılmasını, bu konuda inisiyatifin ise valiliklere bırakılmaması gerektiğini Genel Müdür Yalçın'dan istedi. Münhal idareciliklerin duyurulup duyurulmaması yetkisini valiliklere bırakan genelge ile ilgili dava açtıklarını Yalçın'a hatırlatan Koncuk, idarecilikler konusunda yeni iptaller arzu etmediklerini bu sebeple, genelgede bu durumun net olarak yazılması gerektiğini Genel Müdür Yalçın'a anlattı.

Milli Eğitim Bakanlığının yeni hukuki problemler yaratacak uygulamalardan titizlikle kaçmasını istediklerini belirten Koncuk, “Yönetici atama konusu artık kanayan bir yara haline gelmiştir. Başta Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik olmak üzere, tüm yetkilileri, bu konuda, daha hassas davranmaya ve sendikaların taleplerine kulak vermeye davet ediyoruz” çağrısında bulundu.
 

Benzer konular

Top