1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

MEB Yönetici Ataması Yolda

Konusu 'Öğretmenler Odası' forumundadır ve kelebek tarafından 2 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    ANKARA (ANKA) – Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği'nin yargıdan dönmesi nedeniyle 25 bine yakın yönetici 4 yıla yakın süredir vekaleten görevlerine devam ediyor.

Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, yönetmeliğin uygulanması ile ilgili genelgenin hazırlandığını bildirerek, bu hafta içinde genelgenin illere gönderileceğini açıkladı. Sendika yöneticileri ile biraraya gelen Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, yönetici adayı binlerce öğretmenin beklediği müjdeyi verdi. Yalçın, yönetmeliğin uygulanması için bir an önce ilgili genelgenin yayınlanmasını isteyen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'a, genelgenin hazırlandığı ve bu hafta içinde il'lere gönderileceği bilgisini verdi.

Toplantıda Koncuk, tüm münhalların acil olarak duyuruya çıkarılmasını, bu konuda inisiyatifin ise valiliklere bırakılmaması gerektiğini Genel Müdür Yalçın'dan istedi. Münhal idareciliklerin duyurulup duyurulmaması yetkisini valiliklere bırakan genelge ile ilgili dava açtıklarını Yalçın'a hatırlatan Koncuk, idarecilikler konusunda yeni iptaller arzu etmediklerini bu sebeple, genelgede bu durumun net olarak yazılması gerektiğini Genel Müdür Yalçın'a anlattı.

Milli Eğitim Bakanlığının yeni hukuki problemler yaratacak uygulamalardan titizlikle kaçmasını istediklerini belirten Koncuk, “Yönetici atama konusu artık kanayan bir yara haline gelmiştir. Başta Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik olmak üzere, tüm yetkilileri, bu konuda, daha hassas davranmaya ve sendikaların taleplerine kulak vermeye davet ediyoruz” çağrısında bulundu.

2. carpediem24

carpediem24 Katılımcı

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    ADIYAMAN
    Banka:
    0 ÇTL
    sağlam bir is yok ki meb de bunda da bırsey cıksın

Sayfayı Paylaş