Melih Selçuk Kimdir?

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1


Mardin'de doğup büyüyen Melih Selçuk, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandı ve 19 yaşında İstanbul'a geldi.
Filmlere ilgisi çocukluğuna kadar uzanan Selçuk, film setlerini merak ettiği için okul koridorlarında asılı duran bir ilana başvurdu ve 'Süt' filminde başrol oynadı.
Pis Yedili dizisinin yeni siması olacak olan Melih Selçuk'u Adını Feriha Koydum isimli projeden tanımaktayız. Melih Selçuk, Adını Feriha Koydum'da Feriha karakterinin bıçkın abisini canlandırmaktaydı. Semih Kaplanoğlu'nun dünyaca ünlü filmi Süt'te de ödül almış olan Melih Selçuk, başarı yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Esas hayali "bir gün yönetmen koltuğuna oturmak" olan Melih Selçuk, röportajında, oyunculuk serüveni ve gelecek planları ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
"Her hafta TRT'deki pazar gecesi filmlerini hiç kaçırmadan izliyordum. Kovboy filmlerine hayranlık duyuyordum ve yaratım süreçlerini çok merak ediyordum. Asla oyuncu olmayı hayal etmedim.
Oyunculukla ilgili hiçbir eğitimim yok. Oyuncu değilim. Sadece iyi bir gözlemciyim. İnsanların davranışlarını, olaylara verdikleri tepkileri çocukluğumdan beri gözlemlerim, altında yatan sebepleri irdelerim."
 

Benzer konular

Top