Memura Temmuzda Zam Geliyor

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1
Enflasyon rakamlarındaki yükselişin ardından gündeme gelen ek memur zammı Temmuz ayında yapılacak. Konu ile ilgili açıklamayı bizzat Maliye Bakanı Kemal Unakıtan yaptı.


2008 Ocak-Mayıs Dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Uygulamaları sonuçlarını açıklarken memur zamları konusuna da değinen Unakıtan, bütçedeki en fazla artış kaleminin personel giderleri olduğuna dikkat çekti. Unakıtan, şöyle devam etti:

"Personel giderlerinde personelin durumunun iyileştirilmesinden dolayı bu yükleri çekiyoruz. Memura 2 artı 2 verdiniz deniliyor. Temmuzda enflasyon çıkacak. O enflasyona göre bütçe genel müdürlüğü memura verilecek zammı hesap edecek, ona göre de vereceğiz. 3 Temmuz da enflasyon ilan ediliyor, sonra hesaplamaları yaparız.”

Unakıtan: Kimse benden para beklemesin

NE KADAR ZAM GELECEK?

Hükümet ilk altı 6 ayda yüzde 2'lik bir enflasyon öngörmesine karşın, daha ilk beş ay sonunda tüketici enflasyonu yüzde 6.38 oldu. Haziran rakamlarının açıklanması ile beraber de enflasyonun yüzde 7'yi aşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu durumda memurlara, denge tazminatı, enflasyon farkı ve normal maaş zammı olmak üzere temmuz ayında toplam yüzde 2-5 arasında zam yapılması bekleniyor.

Halen yaklaşık 800 YTL olan en düşük devlet memurunun maaşı enflasyon farkının yansıtılmasıyla birlikte ortalama 840 YTL'ye yükselecek.
 

Benzer konular

Top