1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Memura Zamlı Maaş

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve kelebek tarafından 4 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. kelebek

  kelebek -ütopik- V.I.P

  Katılım:
  9 Haziran 2006
  Mesajlar:
  8.615
  Beğenileri:
  136
  Ödül Puanları:
  4.730
  Banka:
  3.666 ÇTL
  Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasıyla işçi ve Bağ-Kur emeklilerine yılın ikinci yarısı için yapılacak zam oranınında belli olduğunu söyledi.

  Yılın ilk yarısında TÜFE'nin yüzde 6 düzeyinde gerçekleştiğini anımsatan Ergün, emekli aylıklarının da 2008 yılı Bütçe Kanunu uyarınca, Temmuz ayından itibaren TÜFE oranı kadar artırılacağını belirtti. Ergün, buna göre işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarının Temmuz ayından itibaren yüzde 6 zamlanacağını kaydetti.

  Emeklilerin taban aylığının alım gücünün enflasyon karşısında gerilediğini dile getiren Ergün, yılbaşında tahmini enflasyona göre yapılan yüzde 2 oranındaki zammın 6 aylık enflasyon karşısında önemli kayba neden olduğunu ifade etti.

  Bütçe Kanunu'na göre, ilk 6 ayda yaşanan yüzde 4 oranındaki enflasyon farkının da emekli aylıklarına yansıtılması gerektiğini belirten Ergün, Bütçe Kanunu'nun bu düzenlemeyi yapma konusunda Bakanlar Kurulu'na yetki verdiğini söyledi. Ergün, bu farkın verilmesiyle birlikte en düşük işçi emeklisi aylığının toplam yüzde 10 oranında artarak 615,11 YTL, en düşük Bağ-Kur emekli aylığının da 451,11 YTL'ye çıkacağını bildirdi.

  SEYYANEN ZAM TALEBİ

  Emekli aylıklarına yapılacak zammın ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu söyleyen Ergün, şunları kaydetti:

  “Bütün bu rakamlar acı tabloyu ortadan kaldırmayacak, çünkü işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin yaklaşık yazda 90'ı hala açlık sınırının altında aylık almaya devam ediyor olacak. Enflasyona endekslenmiş yüzdeli artışların bizlerin derdine çare olamayacağını her fırsatta dile getiriyoruz. Ancak kimse bizi duymak istemiyor. Refah payı verilmeden sadece enflasyon oranında zam yapılması da emekli aylıklarının alım gücünün giderek erimesine neden oluyor. Yetkililerden, emeklilerin bir nebze olsun nefes alabilmesini sağlayacak şekilde, seyyanen yapılacak ek düzenlemeler bekliyoruz.”
   
 2. kelebek

  kelebek -ütopik- V.I.P

  Katılım:
  9 Haziran 2006
  Mesajlar:
  8.615
  Beğenileri:
  136
  Ödül Puanları:
  4.730
  Banka:
  3.666 ÇTL
  Şaka gibi yaa öğretmene yüzde 2 zam,yüzde 0.8 de enflasyon farkıymış. Güler misin ağlar mısın
   
Benzer Konular
 1. kelebek
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  702
 2. kelebek
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  490
 3. kelebek
  Mesaj:
  7
  Görüntüleme:
  912
 4. KaRaMBoL
  Mesaj:
  5
  Görüntüleme:
  1.655
 5. kaptanduman
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  414
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş