Mercedes AMG Petronas Çin’de yine zirve peşinde

Katılım
23 Ekm 2015
Mesajlar
295
Beğeniler
15
Yaş
33
#1
  • Formula 1’de 2016 sezonunun üçüncü yarışı olan Çin Grand Prix’i heyecanı bugün (Cuma) başladı.
  • Çin’de geçen sene duble yapan Mercedes AMG Petronas takımı pilotlarından Lewis Hamilton, son 2 yarışta Şangay’da zafere ulaşırken, bu sene de yine gülen isim olmak istiyor. Bu sezonki 2, toplamda ise üst üste koşulan 5 yarışı da mutlu sonla noktalayan şampiyona lideri Nico Rosberg ise 2012’de kazandığı pistte, serisini sürdürmek istiyor.
Formula 1’de 2016 sezonunun üçüncü yarışı olan Çin Grand Prix’i heyecanı bugün başladı. Toplamda 56 turdan oluşan 305.006 km’lik yarışa, Avustralya ve Bahreyn’de birinci olan Mercedes AMG Petronas takımının Alman pilotu Nico Rosberg şampiyona lideri, takım arkadaşı Lewis Hamilton ise şampiyona ikincisi olarak geliyor. Sezonun ilk iki yarışında iki birincilik ve iki podyum elde eden Mercedes pilotları, takımlarını da markalar sıralamasında 83 puanla zirveye taşıdı.

Şangay Uluslararası Pisti’nde bugün yapılacak antrenman turlarıyla başlayacak hafta sonunda Mercedes AMG Petronas pilotlarının hedefi, geçen sene olduğu gibi yine duble yapmak. Formula 1’de koşulan son 5 yarışın hepsini kazanan Rosberg 2012’de podyumun en üstüne çıktığı Şangay’da serisini sürdürmenin peşinde. Son iki sezonda da Çin’de damalı bayrağı ilk sırada geçen Lewis Hamilton ise bu sezonun kendisi adına ilk yarış zaferine erişmek istiyor.

Takvimin ilk iki yarışını kazanan şampiyona lideri Nico Rosberg, “Sezon başlangıcımın çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Ama adım adım, yarış yarış gitmeye devam etmeliyim. Ve daha fazla zafer elde etmeyi hedeflemeliyim. Önemli olan böyle zamanların keyfini çıkarmak. Üst üste 3 sezondur griddeki en iyi aracın direksiyonunda oturuyor olmanın ayrıcalığını hissediyorum. Şimdi önümde Çin Grand Prix’i var. Ve kazanmak için mücadele edeceğim. Zaten Şangay Pisti’nde çok mutlu anlar yaşadım. İlk pol pozisyonu ve yarış galibiyetimi 2012’de burada elde etmiştim. Bu hafta sonunda çok iyi giriyorum. Yeni bir mücadeleye de hazırım” diye konuştu.

Lewis Hamilton ise “Sezona beklediğim gibi bir başlangıç yapamadım. Ama şampiyonadaki konumumla ilgili pozitif düşüncelere sahibim. Eğer çok kötü iki yarışta bile podyuma çıkabiliyorsanız, bu gerçekten çok iyidir. İnsanlar kaygılı olup olamadığımı soruyorlar. Hiç kaygılı değilim. Psikolojik olarak da belki en iyi durumumdayım. Daha önümüzde oldukça uzun bir yol var. Bu sebeple çok çalışmaya devam ediyorum. Şimdi sırada benim için iyi anılarla dolu Çin Grand Prix’i var. Burada 5 pol pozisyonu, 4 zafer elde ettim. Umarım bu yarış sezonum için dönüm noktası olur” dedi.


Çin Grand Prix’inin Türkiye saati ile ayrıntılı programı;

16 Nisan 2016 Cumartesi;

· 07:00- 08:00 3. Antrenman Turu

· 10:00- 11:00 Sıralama Turları

17 Nisan 2016 Pazar;

· 09:00 Çin Grand Prix
 
Top