1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Merdan Yanardağ - Kuşatılan Türkiye

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve BeReNN tarafından 18 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. BeReNN
  Uykumvar

  BeReNN Özel Üye Özel üye

  Katılım:
  30 Nisan 2011
  Mesajlar:
  8.854
  Beğenileri:
  250
  Ödül Puanları:
  4.830
  Cinsiyet:
  Bayan
  Meslek:
  Muhasebe
  Yer:
  Istanbul, Turkey
  Banka:
  270 ÇTL
  Arkadaşlar tekrar merhaba. Kitap hakkında fikir vermesi bakımından
  sunuş kısmından bir bölüm aşağıda:

  "Elinizdeki kitap, Fethullah Gülen hareketi hakkında Türkiye'de
  yapılan ilk kapsamlı çalışmadır. Cemaatin örgütsel yaygınlığı ve
  derinliği, çalışma yöntemleri, başta Emniyet, Adliye ve Milli Eği-
  tim olmak üzere devleti ele geçirme stratejisi, ulaştığı ekonomik
  güç, Ergenekon operasyonlarına uzanan sürecin kilometre taş-
  ları, Hrant Dink ve Danıştay cinayetlerinin arka planı bütün ay-
  rıntılarıyla ilk kez bu kitapta ortaya konuldu. Bu kitapta yapılan
  açıklamalar; ortaya atılan iddialar ve ileri sürülen bütün tezler
  Ergenekon soruşturması ve dava sürecinde ortaya çıkan olgular ve
  gerçeklerce de doğrulanmıştır."
  ve kitaptan birkaç alıntı:
  • Yani itiraz edebilen, birşey söyleyebilen, önünde çökmeyen -çünkü herkes karşısında diz üstünde oturur- bir kişiydim. Toplantılarda o koltukta, insanlar 6 saat 7 saat diz üstünde oturur, camide olduğu gibi.
  • 24 ülke parçalanacak, bunlardan biri de Türkiye
  • Çünkü polis koleji, ışık evine dönüşmüş durumda. Yani artık dışarıya götürmüyorlar ögrencileri.
  • Bunun altını çizelim. Mobesse sistemiyle, yani hukuk dışı yöntemlerle bütün toplum izleniyor. Ve bunu izleyenler sizin deyişinizle F tipi örgütlenme. Yani polis içindeki Fethullah Gülen taraftarları.
  • Liseden bu yana askeri mekteplere girip teğmen, üstteğmen olduklarını biliyorum. Bunların çoğu kılıçlarını Gülen'e hediye ediyorlardı. Müzeye kondu bunlar. Bozyaka'da kendi yaptırdığı bir müzeye. Teğmenlerin kılıçları bile sergilendi.
  • Tekrar ediyorum: bu teknik birimlerin başındakilerin odalarına gidip baksınlar. CIA amblemleri, teşekkür belgeleri, beratları var.
  • Nitekim Gülen”in ilk yaptığı işlerden biri de İslam'ın ilk şartını değiştirmek oldu. Gülen, “La ilahe illallah Muhammedin resululallah demeye gerek yok, la ilahe illallah demek yeter” diyor. Bu büyük bir cürettir.
  • O okulların hepsinde eğitim dili İngilizcedir. Yurtdışındaki Fethullah'ın okullarında öğrenciler haftada en az 20 saat İngilizce görürler. Türkçe seçmelidir.
  • Ergenekon operasyonları, topluma dayatılan yeni yasal düzenlemeler ve nihayet 12 Eylül 2010 Anayasa referandumu ile “fetret” durumu büyük ölçüde sona ermiş ve AKP-Cemaat koalisyonu bütün iktidarı fethetmiştir."

  Kitabı diğer cumhuriyet sevdalılarıyla paylaşmayı unutmayın!!


  Hanefi Avcı'nın Haliç'te Yaşayan Simonlar / Dün Devlet Bugün Cemaat isimli kitabından yaklaşık 5 yıl önce, Fethullah Gülen Cemaati'nin örgütlenmesinin şifreleri bütün yönleri ve kapsamıyla ilk kez Merdan Yanardağ tarafından açıkladı.Elinizdeki kitapta yeralan bütün bilgiler, Cemaatin Emniyet yapılanmasını yakından bilen Hanefi Avcı tarafından da doğrulandı. Fethullah Gülen hareketi içinde tam 35 yıl yeralan, Cemaati kuran 4 kişilik ilk heyet içinde bulunan ve örgütün merkezi yönetim organında uzun süre görev yapan Nurettin Veren ve İstanbul Emniyeti Organize Suçlar Şubesi eski müdürü Dr. Adil Serdar Saçan çarpıcı bilgi ve belgeleri ilk kez Merdan Yanardağ'a açıkladı. Bu kitap, Fethullah Gülen hareketi hakkında Türkiye'de yapılan ilk kapsamlı çalışmadır. Cemaatin örgütsel yaygınlığı ve derinliği, çalışma yöntemleri, başta Emniyet, Adliye ve Milli Eğitim olmak üzere devleti ele geçirme stratejisi, ulaştığı ekonomik güç, Ergenekon operasyonlarına uzanan sürecin kilometre taşları, Hrant Dink ve Danıştay cinayetlerinin arka planını bütün ayrıntılarıyla okuyacaksınız. Bu kitapta yapılan açıklamalar, ortaya atılan iddialar ve ileri sürülen bütün tezler Ergenekon soruşturması ve dava sürecinde ortaya çıkan olgular ve gerçeklerce de doğrulandmıştır.
   

Sayfayı Paylaş