Merkür Retrosunda Yapılabilecekler

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,804
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#11

Bu dönemde gelen bir kariyer teklifini kabul etmediniz veya Merkür güçlenene kadar beklettiniz. Merak etmeyin, Merkür güçlendikten hemen sonra ya daha güzel bir kariyer teklifi alacaksınız ya da mevcut olan teklifi sizin için daha uygun şartlarda kabul edeceksiniz.

2


Pahalı bir ürünü bu dönemde satın almadınız veya stokta bulamadınız. Merak etmeyin, Merkür güçlenince ya bu ürünü indirimden yararlanarak satın alacaksınız ya da daha üst bir modele sahip olacaksınız. Merkür Retro’dan çıktıktan sonra bir anda yaşamınızda pek çok karışıklığın düzeldiğini fark edecek ve rahatlayacaksınız.

3

Bu dönemde uzun zaman önce kaybettiğiniz bir eşyanızı bulabilir veya aynısını bir mağazada gördükten sonra satın almak isteyebilirsiniz. Merkür düzelince bu ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz. Anneniz çocukluğunuzda oynadığınız bir oyuncağınızı eski bir sandıkta bulabilir veya eski bir albümü karıştırırken güzel fotoğraflarla karşılaşabilirsiniz.

4

Bu dönemde eski müşterilerinizi ararsanız onlarla yeniden çalışma fırsatı bulabilirsiniz veya satışından kar ettiğiniz bir ürünü yeniden satmaya başlayabilir, eski çalıştığınız yerdeki iş arkadaşlarınız sayesinde kariyerinizde yeni bir döneme başlayabilirsiniz. Eski dostlarınızı bu dönemlerde arayınız. İnanın ki size oldukça yardımcı olabilirler.

5

Ofisinizde dosyalarınızı düzenleyin. Elbiselerinizdeki sökük ve yırtıkları tamir ettirin, evinizde yarım kalan bir tadilatı bitirin. Eski sandıklarınızı boşaltarak yaşadığınız yerdeki enerjiyi yenileyin. Tamir edilmesi gereken tüm cihazları tamir ettirin. Tabii elektronik eşyalar hariç. Garajınızı temizleyin. En önemlisi sakin bir zihin ile düşünmeye çalışın. Bol bol kitap okuyun. Insanlarla boş sohbetlere katılmak yerine kendinizi geliştirici seminer ve toplantılara katılın. Bunları yaparsanız, bu dönem sizin için çok eğlenceli bile olabilir. Örneğin uzun zamandan beri eşinizle iletişiminizde bir azalma hissediyorsunuz. Bu dönemde ya birlikte bir spor salonuna ya da bir tango dersine başlayabilirsiniz, inanın ki çok keyif alacaksınız. Merkür zayıf iken geçmişte yarım bıraktığınız bir psikolojik tedaviye geri dönebilir, depresyonunuzu sebepleriyle öğrenip tedavinizde inanılmaz yol kat edebilirsiniz veya eşinizle bir evlilik danışmanına giderek problemlerinizin sebeplerini araştırabilir ve büyük faydalar sağlayabilirsiniz.

6

Bu dönemde bilhassa çevrenizde sizi etkilemeye çalışan kişilere çok dikkat edin. Ticarette karşınıza çıkabilecek dolandırıcılara karşı hazırlıklı olun. Kimseye hatır çeki vermeyin. Hesaplarınızı tanımadığınız veya henüz işe yeni girmiş bir çalışanınızla paylaşmayın. Bilhassa Merkür yavaş iken insanlar borçlarına sadık olmayabilir, ödemeleri gereken yükümlülükleri size ödemeyebilirler. Bu dönemlere çek almayın; çoğu karşılıksız çıkabilir. Kredi başvurusu yapacaksanız, evraklarınızın tam olduğundan emin olun, eksik bir evrak yüzünden kredi alamayabilir ya da bu krediyi arzu ettiğiniz zamandan çok daha geç bir zamanda alabilirsiniz.


 

Benzer konular

Top