Mesajlaşma Sanatı

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,332
Beğeniler
6,863
Şehir
Seattle.
#1


Geçen gün arkadaşınızın 90'lar partisinde tanıştırdığı bir kızla yarım saat sohbet ettiniz, çok ortak yönünüz çıktı ve telefonlarınızı alıp verdiniz. Yüzyüzeyken kendinizi 3 boyutlu ifade etme şansınız vardı peki mesajlaşma da nasılsınız?

Mesajlaşmak, günümüzün flört sanatı sayılıyor. Bunun için de küçük tüyolar var. Askmen okurları için özel hazırlamış bu listeye bir göz atmakta fayda var,

İlk mesaj için destansı yazılara gerek yok. Kısa ve casual olması tercih sebebidir.

Cümlelerinizin diyaloga açık olarak bitmesine dikkat edin. Bir sonraki mesajı yazması için ona bahaneler yaratın.

Eğer ilk mesajınızdan sonra birkaç kere daha mesajlaştıysanız, doğru yoldasınız demektir. Yatıyorum, uyuyorum, tv izliyorum gibi cümlelerdense daha aktif bir imaj çizebilirsiniz. Kimse sıkıcı bir insanın hayatına dahil olmak istemez.

Mesajlaşmanızı günaydın, iyi akşamlar gibi hergün devam eden bir rutine sokmayın. Beklemediği zamanlarda mesaj atın, monotonluğu kırın. Gün içinde herkes işinde gücünde oluyor ama mesaj için her kızın en az 1 dakikası vardır.

Her cümleniz flörtöz olmasın. Karşı tarafın gözünde itici bir hal alabilir. Espri yeteneği olan ve relax erkekler, kadınlar için daha çekicidir.

Mesajlaşırken gülen yüz, sembolik ikonları kullanın fakat abartıya kaçmayın. Kendinizi onlarsız da ifade edebilirsiniz.

Gün içinde karşılaşma imkanınız olan yerlerde Biberdeyim, buralardamısın? şeklinde ya da daha önce dalgasını geçtiğiniz bir montla ilgili bir mesaj atabilirsiniz. Kişisel bağ kurmak ve ortak yönlerinizin olması onun da hoşuna gidecektir.

Karşınızdakinin günlük hayatıyla ilgilendiğinizi belli edin. Nasıl geçti günün, akşam planın ne gibi onu önemsediğinizi gösteren sorular sorun. Hatta bir süre sonra sormakla kalmayın, herşey iyi gidiyorsa aksiyona geçin, yemeğe davet edin.

 

SizinSesiniz

~~ Son Kez ~~
Özel üye
Katılım
16 Ksm 2012
Mesajlar
1,960
Beğeniler
220
Şehir
Hayaller Kentinden
#2
:) En Önemli Not* Sen Sadece Onu Tanıma. Bırak O da Seni Tanısın.

Örneğin=
Sen=Ne Yapmayı Seversin?
O= Gezmek, Falan Filan vb...
Sen= Ohh Bak Gezmek Gibi Bir Ortak Yönümüz Çıktı. Ben İse Kitap Okumayı, Şiir Yazmayı Falan Filan vb... Severim. Peki Boş Zamanlarında Ne Yaparsın.
O= Bol Bol Gezerim.
Sen=Ben de Öyle Bir Gün Boş Zamanında İstersen Buluşabiliriz. Mesala Haftaya Uygun mu?

Tarzında. :) :)
 
Top Bottom