Meteoroloji Yağışa Karşı Uyardı

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,339
Beğeniler
6,890
Şehir
Seattle.
#1


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Amasya, Tokat ve Sivas çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzincan, Tunceli ve Hakkari'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

Hava sıcaklığının, doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve yer yer çok bulutlu (14)

ANKARA: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (10)

İZMİR: Az bulutlu (17)

ADANA: Parçalı ve yer yer çok bulutlu (20)

ANTALYA: Az bulutlu (20)

SAMSUN: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı (13)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu (9)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu (5)

DİYARBAKIR: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (14)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Kuzey ve doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kocaeli ile Sakarya çevrelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatleri bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Bölgenin iç ve doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatleri Göller Yöresi ile sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde yer yer sis bekleniyor.

İÇ Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, Sivas çevrelerinin Yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatleri bölge genelinde yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatleri bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak.

DOĞU Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölgenin güney ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yağmur ve sağanak, Erzincan, Tunceli ve Hakkari'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 
Top Bottom