Meteorolojiden Kar Uyarısı

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,339
Beğeniler
6,890
Şehir
Seattle.
#1


Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte yağmurlar yurdun neredeyse her yerinde artık kendisini gösteriyor. Hatta Meteoroloji, bazı bölgelerde kar yağışı bile bekliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde akşam saatlerine kadar görülecek olan yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Artvin ve Ardahan'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ile İzmir, Batman, Siirt, Gaziantep ve Hatay çevrelerinde yer yer sis olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığı yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ İÇİN TIKLAYINIZ

SİS UYARISI

Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ile İzmir, Batman, Siirt, Gaziantep ve Hatay çevrelerinde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (15)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (12)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (17)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu (21)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu (20)

SAMSUN: Parçalı bulutlu (17)

ERZURUM: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (7)

VAN: Parçalı ve az bulutlu (8)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu (16)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde ve İzmir çevrelerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Göller yöresi ile Hatay çevrelerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Rize ve Artvin çevrelerinin akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Artvin'in yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU Anadolu: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Ardahan çevrelerinin akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batı kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Gaziantep, Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.


 

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,926
Beğeniler
1,940
#2
Sabah kış geldi sanmıştım artık ama dışarı çıkınca farkettim ki hala gelmemiş ..
 
Top Bottom