1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

METRES

Konusu 'Aşk' forumundadır ve dderya tarafından 1 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.197
  Beğenileri:
  8.003
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  232 ÇTL
  Ayhan Deniz Tuncay'ın, İç Dökmenin Kadıncası kitabından..

  İKİNCİ KADIN (METRES)

  [​IMG]


  İkinci kadın (metres) erkeğin tercih ettiği sevdiği, istediği bir kadın olmakla beraber her zaman gizli kalacaktır. Çok iyi düşünmeli ve kendisini dürüstçe incelemelidir. Beraber paylaşacakları yatak gül yapraklarıyla örtülü değildir. Dikenleri de olacaktır, dikenler arada bir batıp, canlarını acıtacaktır.

  Bu yaşam biçimini uygun gören erkekler ve kadınlar birbirleri üzerinde aşın haklar iddia etme hakkına sahip değildirler. İkinci kadın (metres) durumundaki bir kadın, sahip olma isteklerini ve duygusunu baskı altına almak zorundadır. Kıskançlığım, sinirliliğini, yorgunluğunu, saklamak, zorundadır. Sevdiği adama hiç durmadan bir şeyler vermek, buna karşılık onun bağlılığının yansıyla, sevgisinin yansıyla, ihtiyaçlarının yansıyla, her şeyden önemlisi zamanın ancak bir bölümüyle yetinecektir.

  Erkek evinin dışında kurduğu aşk yuvasına yalnızca bedenini getirmez, söylemek istediği yalanları, karısından sıkılan benliğini ve hareketlerini getirir. Ancak metresin olağanüstü bir kişiliği olması gerekir ki bunlara katlanabilsin. Böyle hayatın parlak ve güzel yanlan olduğu kadar nice gerginlikleri ve yalnızlıklan da vardır.

  Uzun süre evli bir erkekle beraber olmanın duygusal ve ahlaksal çöküntüsü kadını ve erkeği yıpratacaktır. ikinci kadın (Metres) gerekirse bir kenara bırakılabilecek bir lüks olarak görülecektir. İki tarafta hiçbir zaman birbirleri üzerinde aşırı haklar iddia etmeyi, duygusal dengeyi bozucu baskılar kurmayı, göze alamazlar. Çünkü tercih yapması gerekirse erkek, toplum ve aile baskısı karşında ikinci kadını (metresi) terk etmeyi göze alabilir.

  Genelde erkek eşi ve metresi arasında suçluluk duygusuna katlanabileceğine kesinlikle emin olsa bile, acaba kendi duyacağı suçluluktan kolay kolay kurtulabilir?. Erkek karısını bencil, eşini sevmeyen, anlamayan, düşünmeyen, biri olarak görmeye çalışsa bile bundan kurtulmayı göze alabilir mi? Aslında karısının olduğu kadar metresinin de bir çok hakkı vardır.

  Metres sevdiği adam uğruna bir maceraya onunla birlikte atılmakta bir sakınca görmez. Ona işin içindeki sorunlardan, tehlikelerden söz etmek de bir işe yaramaz.
  Erkeğin kendisiyle evlenmeyeceğini daha ilişkinin başında bilir. Evlenmeme nedeni onu sevmemesi, zalim , bencil, kötü adam olması değil yalnızca evli olmasıdır. Evli olan erkeğin kendisi dışında karısıyla da cinsel ilişkisini devam ettirmesi veya bunların dışında başka birinin de olması, metres için katlanılması güç bir durumdur. Seven bir kadın, sevdiği erkeği paylaşmaya dayanamaz. Katlanılması en güç olan herhalde budur. Çünkü kıskançlık erkeğin karışma aittir. Metresin böyle bir hakkı yoktur! Sevdiği erkeğin zamanının büyük bir bölümünü karısıyla geçirdiğini başka türlü duygularla da olsa o kadını da sevdiğini bilip kabullenmek için, ikinci kadının çok güçlü olması gerekir. Metres erkeğin aile hayatına karşı duyduğu kıskançlığını denetim altına almak zorundadır ama bunu başarmak kolay mıdır? İçinde sevginin doğurduğu duygulara boyun eğmenin felâket olacağı bilinci, durmadan çatışma yaratacaktır.

  Duygularını saklamayı öğrenmek, ikinci kadının ilk yapması gereken durumdur. Bu yüzden yalan bir ömür sürerler, sorunlar azalmaz artar. Böyle durumda erkek hayatında bu iki kadını birbirine benzetmeye çalışır. Metresinde bulunan fiziksel ve ruhsal nitelikleri, konuşması, yürüyüşü, görünüşü, beğenileriyle erkeğin kafasında karısıyla yan yana yaşamaktadır.

  İkinci kadınla paylaşacakları özel günler yoktur. Birlikte Özledikleri, sevdikleri dostları yoktur. Sadık bir kadınsa özel anları sevdiği erkekle paylaşamadığı gibi başkasıyla da paylaşamaz. Yaşadıkları şehir onların birlikte görünmelerini bile yasaklar.

  Aralarındaki sevgi ne kadar gerçek, ne kadar köklü olursa olsun, böyle baskılar zayıf karakterli erkeği, kadını ikinci plana itmeye zorlar. Sahip olduğu ikinci kadın (metres) zor bulunan, az rastlanan, yetenekli, zeki, başarılı, sabırlı iyi bir dert ortağı olabilir.

  İkinci kadın kadınsı olarak nitelendirilen özelliklere sahip yumuşak, cinselliği kendine özgü, her şeyini vererek derinliğine sever. Üstelik analık iç güdülerini erkeğine yöneltmiştir. Yapısındaki aksaklık ve sadakat, kadınların yapabilmesi en zor olan şeylerin üstesinden gelebilecek bir kişi haline getirmiştir. Erkekte ona güvencesiz bir hayat ve ömür boyu sürecek bir aşk sunmuştur.

  Kadın ona sunduğu yıllara karşı bir güvence istediğinde ise erkek iki yönlü bir hayatı yürütemeyeceğini söyler. Ailesinin yanma döner veya sevgisinin ve alışkanlıklarının devam etmesini ister.

  Söz konusu yaşamda, kadın güzel yada çirkin, duygusal, ihtiraslı yada pasif, zeki ya da akılsız, iyi yürekli ya da şeytanca olsun, sonuçta kendilerini seven erkekler gibi birbirinden farklıdır. Tek özellikleri söz konusu erkeğinkine uygun kişiliğe sahip olmalarıdır. Erkeğini, elinde tutabilme, sevgisini, ilgisini, her zaman üstünde hissetme hoş görü, zevklerine uygunluk, parasal yada toplumsal zorunluluklarda erkeğinin yanında olabilmesidir sanıyorum. Bu tür davranışlar süreci uzatıyor ve ilişkilerde devamlılık sağlıyor.

  Eğer erkek veya kadın böyle bir yaşam şeklinde aradıklarını bulamıyorsa böyle bir sunuluş çok az insanda mevcut olduğu için ilişkiler son buluyor. Yeni arayışlar içine girebiliyorlar. Günümüzdeki kadın erkeğin süsü, lüksü olmaktan çıkıyor. Eşitliklerin gelişmiş olduğu çağımızda kadınlar kendi çabalarıyla daha düzgün hayata ve benim diyebilecekleri bir eşe sahip olmak istiyorlar. Böyle ilişkilerde her sev yata-ğı paylaşmak değildir Yatağınızı paylaşmak istiyor sanız neden size her şeyini sunabilecek her an yanınızda 0labilecek Hayatı riyasız, yalansız, düzgün yaşatacak bir insanda aramıyorsunuz.

  Haydi deneyin; unutmayın kaybedecek zaman hayatınızın bir parçası!..

  metres nedir
  bir erkek metresine aşık olabilir mi
   
  YoRuMSuZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş