1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Metrobüs Zammında Son Karar

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve yeşüLL tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

 1. yeşüLL

  yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  4.303
  Beğenileri:
  54
  Ödül Puanları:
  2.880
  Banka:
  647 ÇTL
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir süre önce metrobüs ücretlerine zam yapmıştı. Zam mahkemeye götürülüp yürütmeyi durdurma kararı alındı. Belediye yürütmeyi durdurma kararına itiraz etti, İBB'nin itirazı reddedildi...
  Metrobüs öncelikli olmak üzere otoyollar, köprüler, ruhsat, emlak ve harçlara uygulanan zammın geri alınması için CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Mehmet Sevigen ve Tüketiciler Birliği, İstanbul 10. İdare Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuştu.

  Mahkeme, 15 Ocak'ta metrobüse yapılan zamma ilişkin yürütmenin durdurmasına karar vermişti.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise aynı gün, 10. İdare Mahkemesi'nin durdurma kararına karşı Bölge İdare Mahkemesi'ne itiraz edeceğini açıklamıştı.

  Bölge İdare Mahkemesi ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metrobüs zammına verilen durdurma kararına yaptığı itirazı reddetti.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı birimlerden İETT, yılbaşı öncesinde metrobüs ücretlerine yüzde 34 oranında zam uygulamıştı.

  Zamla birlikte metrobüste "tam bilet" 1.5'dan 2 TL'ye, "indirimli bilet" ise 0.85'den 1 TL'ye yükselmişti.

  (Sabah)
   

Sayfayı Paylaş