Mevlana Rolüne Leonardo DiCaprio Uygun Görülüyor!

Gönülçelen

Sen zamana bırak gerisini ben hallederim...
Özel üye
Katılım
9 Nsn 2016
Mesajlar
354
Beğeniler
452
Yaş
25
Şehir
Antalya
#1
Senaryosu Yazılmadan Patlayan Film
Mevlana Rolüne Leonardo DiCaprio Uygun Görülüyor!


Mevlana filmi yolda

Hasılat rekorları kıran Gladyatör'ün senaristi David Franzoni ve yapımcı Stephen Joel Brown the Guardian'a verdikleri röportajda Batı sinemasında belli bir kalıba sokulan Müslüman karakterleri reddedecek ve onlara meydan okuyacak bir Mevlana filmi çekmek istediklerini söylediler.

Önümüzdeki sene bu filmin çekimlerine başlamayı uman ikili, Mevlana'yı en iyi bilen kişilerle bu projeyi konuşmak ve onun türbesini ziyaret etmek amacıyla geçtiğimiz günlerde istanbul'a geldi.

Zihinlerinde leonardo DiCaprio'yu Mevlana, Robert Downey Jr.'ı ise Mevlana'nın yaşamında önem taşıyan Şems olarak canlandıran ikili kadroyu belirlemek için çok erken olduğunu düşünüyor.
Ünlü oyuncuların temsilcileri ise henüz bu konuda bir açıklama yapmadılar.


Diğer bir mesele ise; 30 Eylül 1207 tarihinde Afganistan sınırlarındaki Vahş kasabasında doğan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'yi ABD'li beyaz bir oyuncunun oynayacak olması.

Bakınız Leonardo DiCaprioRobert Downey Jr.:Kadro için şimdilik yalnızca iki kişi "düşünülmüş" olsa da sosyal medyada tepkiler gitgide büyüyor.

Ortada ne bir yönetmen ne de senaryo var fakat Mevlana ve Şems için iki ABD'li oyuncunun düşünülmesi bile Hollywood'da daima beyaz oyuncuların yer alıyor olmasını akıllara getirdi. Belki hiçbir zaman beyaz perdeye aktarılmayacak olan bu tasarı tüm dünyadan olumsuz eleştiriler topluyor. Eleştirilerin çoğu 'Rumi beyaz değildi' anlamına gelen #RumiWasntWhite hashtagiyle paylaşılıyor.
 

Benzer konular

Top