1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Microsoft HoloLens Tıp Dünyasında

Konusu 'Yeni Teknolojiler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 12 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.317
  Beğenileri:
  8.716
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.616 ÇTL
  Sanal Gerçeklik dünyası hızla büyümeye devam ediyor. Birçok duvarın kırıldığı bu dünyada Microsoft’un Windows 10’la birlikte gösterdiği, Build konferansıyla detaylandırdığı HoloLens, ileride çok farklı yerlerde kendine yer bulacak gibi.

  Geçtiğimiz aylarda Microsoft ve NASA (National Aeronautics and Space Administration (of United States) / Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi), astronotların uzayda çeşitli görevleri tamamlaması için yardımcı olması için HoloLens kullanmak adına el sıkıştı. Bu anlaşma ile ortaya çıkan Project Sidekick dâhilinde Microsoft, NASA’nın kullanacağı HoloLens’ler için çeşitli artırılmış gerçeklik yazılımları geliştirecek. Aynı zamanda bu HoloLens’ler, yapılan çalışmaların astronot gözüyle görülmesini ve takip edilmesini de sağlayacak.

  [​IMG]

  HoloLens tarafından son gelen haber ise sağlık sektörü ile ilgili. Microsoft ‘un Case Western Reserve Üniversitesi ile ortak çalışması sonucu ortaya çıkan HoloLens ‘in yeni yeteneği görenleri şaşırtmayı başardı. Söz konusu proje için hazırlanan videoda HoloLens ‘in tıp öğrencileri tarafından nasıl kullanacağı ve nasıl fayda sağlayacağı gözler önüne serilmiş.

  Microsoft ‘un Case Western Reserve Üniversitesi ile ortak çalışması sonucu artık HoloLens yardımıyla çok rahat bir şekilde insan vücudunu tüm sinir sisteminden kemik yapısına kadar inceleme imkanı olan doktorlar ve bilim insanları bu teknoloji sayesinde hem araştırma maliyetlerinin düşeceği hem de artık eğitimlerin çok daha kolay gerçekleşebileceği belirtildi.

  Üzerinde hala çalışıldığı belirtilen bu sistemin videosu...

   

Sayfayı Paylaş