1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Mikroenjeksiyon yöntemi nedir?

Konusu 'Kadın - Erkek Sağlığı' forumundadır ve Düş tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Düş

  Düş Septik bir KADIN Özel üye

  Katılım:
  20 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.385
  Beğenileri:
  2.613
  Ödül Puanları:
  6.330
  Banka:
  2.743 ÇTL
  Normal yollarla bebek sahibi olmakta zorlanan çiftlerin son zamanların etkili ve tutulan bir yöntem olan tüp bebek tedavisine teveccüh etmeleriyle, uzmanlar tarafından tüp bebek tedavisinin başarısını azaltan sorunlar ele alınmakta ve bu sorunlara göre yeni yöntemler geliştirilmektedir. Mikroenjeksiyon yöntemi de bu gelişmeler arasında bulunan ve sorunları ortadan kaldırmada kullanılan bir yöntemdir.
  [​IMG]

  Özellikle sperm sorunu yaşayan erkeklerin bu sorununu ortadan kaldırmak için kullanılmakta olan Mikroenjeksiyon, kısırlığı çözmek ve üremeye yardımcı olmak için kullanılan bir yöntem olup, döllenme kabiliyeti bulunan spermlerin yumurta içine enjekte edilmesidir. Sperm kalitesizliği ve azlığı gibi sorunlar bebek sahibi olmanın önündeki en büyük engeldir. Bu engelleri aşmak için tüp bebek tedavisi de dahil olmak üzere birçok yöntem çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır. Bu başarıyı arttırmak için Mikroenjeksiyon yöntemi ile mikroskop altında mikro-pipetler yardımı ile kaliteli spermleri kusurlu spermlerden ayırıp yumurtalara göndererek döllenmenin gerçekleşmesi sağlanır.
  Mikroenjeksiyon yöntemi ekseri erkeklerde kullanılan bir yöntem olsa da, kadınlarda yaşanan yumurta sorunlarına çözüm olarak ta kullanılır. Bu yöntem ile daha önceleri başarısız tüp bebek tedavisi geçiren çoğu kişinin yüzü gülmüştür.
   

Sayfayı Paylaş