Milli Eğitim kara çarşafa 'manto' dedi!

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye

Ayvalık'ta bir ilkokulda Türkçe öğretmeni olan Elif Kısa'nın okula kara çarşafla gelmesi tartışma yaratmıştı. Bazı velilerin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü ise Kısa'nın kıyafetinin çarşaf değil "manto" olduğunu iddia etti.

Türkçe öğretmeni olan Elif Kısa'nın, Ayvalık'ta çalıştığı ilkokula 'çarşaf'la gelmesi tartışma yaratmıştı. Bazı velilerin şikayeti üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. İl Milli Eğitim Müdürü ise kıyafetin 'çarşaf değil manto' olduğunu söyledi.

Erzurum’un Aşkale ilçesinden geçen cuma günü eş durumu nedeniyle Küçükköy Beldesi’ndeki Macit Ataklı İlköğretim ve Ortaokulu’na atanan Türkçe öğretmeni Elif Kısa’nın, okula 'çarşafı andıran' bir tesettür kıyafetiyle gelip derslere girdiği yönünde velilerin dile getirdiği şikayetle ilgili olarak Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı. İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner ise Elif Kısa’nın üzerindeki kıyafetin manto olduğunu öne sürdü. Caner, “Gazetelerde çıkan haberler sonrası konuyu araştırıyoruz. Öğretmenin çarşaf benzeri bir kıyafet giydiği söyleniyor, ancak bu bir mantodur. Bu şekilde derslere girip girmediği de araştırılıyor. Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de konuyla ilgileniyor” dedi. Bu arada, Türkçe Öğretmeni Elif Kısa’nın bugün okula gelmediği öğrenildi.