1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Milli Savunma Bakanlığı Harekete Geçti

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.117
  Beğenileri:
  6.454
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  175 ÇTL


  [​IMG]

  Milli Savunma Bakanlığı, Afyonkarahisar patlamasında şehit düşen askerlerin durumu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, personelin şehitliğe defnedildiği belirtilerek, somut olayla birebir uygunluk göstermeyen mevzuatın değiştirilmesi için çalışmalara başlanıldığını duyurdu.

  SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

  Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında 'doğal afet şehitleri' başlığı altında haber ve makaleler yer almıştır. Konu hakkında kamuoyunun doğru olarak bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur." denildi.

  Tsk bünyesinde hayatını kaybeden personelin şehitliklere defin işlemleri, Milli Savunma Bakanlığı Şehitlik Yönergesi MSY 439-1 (a)'ya göre yürütüldüğünü bildiren Bakanlık açıklamasında, bir personelin şehitliğe defnedilmesi için ölüm sebepleri, yönergede 10 başlık altında toplandığına dikkat çekildi.

  Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Afyonkarahisar'daki mühimmat patlaması neticesinde hayatını kaybeden personelin durumu K.K.K.'lığınca yapılan inceleme sonucunda, ilgili yönergenin 4. Maddesinin 'H' bendinde (Herhangi bir askeri tesis, Kışla ve binanın vs. yangın, sel. Deprem, heyelan, çığ gibi doğal afetlere maruz kalaması nedeniyle ölenler) en yakın olduğu değerlendirilmiş ve personelimiz şehitliklere defnedilmiştir.

  Şehitliğe defnedilen personelimizin özlük hakları, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, kendi ilgili mevzuatı kapsamında belirlenmektedir. Somut olayla bire bir uygunluk göstermediği de görülen mevzuatın değiştirilmesine yönelik çalışmalar başlatılmıştır."

   

Sayfayı Paylaş