Milli Sporcunun Ölümüyle Ilgili Detaylar Ortaya Çıkmaya Başladı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,472
Şehir
Seattle.
#1

Kadın Buz Hokeyi Milli Takımı'nın eski oyuncusu Dilara Elysse Özen'in ABD'nin Philadelphia kentinde ayrıldığı sevgilisi tarafından öldürülmesinin ardındaki sır perdesi aralanıyor.
Özen'in 29 yaşındaki eski sevgilisi Andrew Messner, "cinayet" suçundan tutuklandı. Bölge yargıcı Joseph Falcone tarafından ifadesi alınan katil zanlısı, "kefaletsiz tutuklu yargılanmak" üzere Bucks County cezaevi'ne gönderildi.

Polis, Dilara'nın ölümüne ilişkin bilgisi olanların kendileriyle paylaşmasını istedi.
Eski sevgilinin, mayıs ayında da genç kadına fiziksel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı. Katil eve gelen anneye "Kızın banyoda" demiş ve kızı öldürdüğünü hiç umursamamış gibi davranmış

"DİLARA'YI DÖVÜYORDU"

Öte yandan, genç sporcunun ablası Özge Canan, vahşi cinayetin ayrıntılarını ve kardeşinin önceki süreçte yaşadıklarını gözyaşları içinde habertürk'e anlattı.

Türkiye'de yaşayan Canan, Messner'in şiddet bağımlısı olduğunu söyleyerek, "Dilara'ya şiddet uyguluyordu. Bu yüzden ondan ayrılmıştı. Ayrıldıktan sonra da onu rahatsız ediyordu" dedi.,


"BANYODA" DEMİŞ...


Kardeşinin, katil zanlısıyla 1 yıl önce tanıştığını belirten Özge Canan şunları söyledi:

"Dilara'nın bu çocukla görüşmesini babam da istemezdi. Ayrılığı kabullenmeyen Andrew bu sefer de telefonla rahatsız etmeye başladı. İşe gidip gelirken Dilara'yı takip edip fiziksel saldırıda bulunduğu için gözaltına alındı. Mahkemeye ifade vermeye gitmediği için hakkında tutuklama kararı vardı. Annesi, Dilara'dan iki gün haber alamayınca eve gitmiş. Andrew açmış kapıyı ve 'Dilara banyoda' demiş. Annesi cansız bedeni banyoda bulmuş. Polise ve eski eşi olan babama haber vermiş. Babam ilk uçakla Amerika'ya gitti. Hepimiz perişan durumdayız. Türkiye'yi çok seviyordu. En son telefonla görüştüğümüzde yıl başı tatili için Türkiye'ye geleceğini ve kutlama için şimdiden hazırlıklara başladığını söylemişti..."

Kaynak: Habertürk


 

Benzer konular

Top