Minecraft Nedir?

Katılım
17 Tem 2012
Mesajlar
63
Beğeniler
2
#1
Minecraft sınırları sizin hayal gücünüz olan 3-boyutlu görsellik açısından kötü olsa da size sağladığı "sınırsız" dünya ve olanaklar ile kendisine bağımlı yapan bir oyundur. Yapımcısı Markus "Notch" Persson'dur. Basit desenli küpler ile inşa etme temeline dayanır.

Iki farklı türü vardır: tam sürüm ve klasik.
Klasik sürüm ..... adresinden yalnızca tarayıcı kullanılarak oynanabilir. Yalnız bu sürüm güncellenmemekte ve birçok özelliği kısılmış olarak sunulmakta.
Tam sürüm ise yine ...... adresinden küçük bir ücret karşılığı satın alınabilir. Bu sürümde iki farklı oyun modu vardır: yaratıcı ve hayatta kalma.
Yaratıcı modu sınırsız kaynaklar ve ölümsüzlük ile gelmekte. Hayatta kalma ise kaynaklar doğadan çıkarılmalı ve öyle kullanılmalı. Can ve açlık ile de zorluyor. Bunun dışında geceleri çıkan yaratıklar ile de mücadele etmelisiniz.

Eğer sınırsız bir dünya hayal ediyorsanız Minecraft tam size göre.
Not: Sınırsız dünya derken gerçekten dünya sınırsız. Yani haritanın sonuna gidilse bile oyun haritanın ucuna yeni yerler yaratıyor. Ve bunlar tamamen rastgele oluşturuluyor. Yani hiçbir dünya birbirine benzemiyor.
 

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#2
Android versiyonu da vardı bu oyunun okuldakiler oynuyordu bir ara
 
Katılım
17 Mrt 2009
Mesajlar
3,065
Beğeniler
29
Şehir
Cadilar FAN Klüp
#3
Ege de tam sürümü olanı oynuyor kendisine şato(ev) v.s yapmış hatta tavşanı kartopu öldüğünde mezar hayal dünyası geniş olanlara sınırsız imkanları olan bir oyun
 
Top