Minik Kuş'un Yasak İhlali

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
"Kral balıkçı" cinsi bir kuşun yakaladığı balığı tam da "Balık avlamak yasaktır" tabelasının üzerine tüneyerek nispet yapar gibi yemesi ilginç bir görüntü oluşturdu.

İngiltere'nin Dorset bölgesinde nehirde yakaladığı balığı iştahla midesine indirmek için bir süre uygun bir yer arayan minik kuş en uygun yerin yerden biraz yüksekteki tabela olduğuna karar verdi.

Hem yerdeki tehlikelerden uzak hem de toz toprak bulaşmayacak bir ortam olması sebebiyle en uygun yer olarak dikili tahta parçasının üzerinde avını yemeye başlayan kuş tabelada "Balık avlamak yasaktır" yazdığının farkında değildi tabii.

Görenler yasağı ihlal eden kuş için "Neyseki okuma yazması yok" dedi.
Bu komik anın fotoğrafını çeken Dean Mason "Ben bir kral balıkçı fanatiğiyim. Altı senedir Stour nehrine gelerek bu rengarenk kuşların fotoğraflarını çekerim. İlk kez bir kuşun avını yemek için bu tabelayı seçtiğine şahit oldum" diye konuştu.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,722
Beğeniler
5,001
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#2
İlginç bir rastlantı olmuş fotografçıda karaleri iyi yakalamış.
 

Mod-53

Uzaklardayım
Özel üye
Katılım
16 Eyl 2011
Mesajlar
1,895
Beğeniler
84
Şehir
İSTANBUL
#3
insanlar okadar yasakları çiğnerken. kuşlar çiğnemiş çokmu .. her yerde yasakları yapan okadar cok ınsan resmı varkı.. kuş beyınlı .. bir kuş çıkmış tabelanın yanında balık yerken yakalnmış . okuyanlar yaparken okuyamayan kuşa mı kuş beyınlı okuyan ınsanlarmı ?
 

Benzer konular

Top