1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Miyastenia Gravis Hastalığı

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Gül Kurusu tarafından 1 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. Absent

  Absent Özel üye

  Katılım:
  17 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.778
  Beğenileri:
  2.342
  Ödül Puanları:
  6.330
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Neverland
  Banka:
  6.686 ÇTL
  Özellikle beyinden kaynaklanan sinirlerin gittiği kaslarda aralıklı nöbetler halinde görülen kas kuvvetsizliğidir.Vücutta bulunan asetil kolin adı verilen bir maddenin eksikliği veya yokluğundan kaynaklanır. Vakaların % 4’de hastalık gözlerde görülür.

  Miyastenia gravis Belirtileri ;

  Göz kapağı düşüklüğü en sık görülen bulgudur. Çift görme ve hareket sonrası yorgunluk, konuşma bozukluğu, yutma güçlüğü, eller ve ayaklarda güçsüzlük diğer olası belirtilerdir. Bu belitileri hafife almamak lazım lakin bu konuda bilinçli olmayan bireyler bu belirtileri önemsemez hatta dikkate bile almazlar, ama miyastenia gravis önemli ve sonuçları kötü bir hastalıktır.

  Miyastenia gravis Tedavi ;

  Kortikosteroid ve diğer immun sistemi baskılayan ilaçlar kullanılır. Son yıllarda immun globulin verilerek tedavide iyi sonuçlar alınmıştır. Hastalığın çıkışından sonra iki yıl içinde tedavi edilirse, tedavide en iyi sonuç alınır.

  Bu tür hastalığı olan hamile anne, bebeğine hastalığı kordon yoluyla % 12 ihtimalle geçirir. Bu nedenle o aşamalar çok önemlidir.
   

Sayfayı Paylaş