1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz
Notu Gizle
Yaklaşık 6 ay içinde forumda köklü değişimlerin olacağı bir sürümle karşınızda olacağız. Sistemi test etmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://www.degisim-sanat.com/_xf2/
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"KIRMIZI" konulu resimler için anketimiz açıldı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de ankete katılmaya davet ediyoruz...

Mobil sağlık sektörünün geleceğine yön verecek işbirliği

Konusu 'Operatör Haberleri' forumundadır ve Barış toprak tarafından 19 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Barış toprak

  Barış toprak Aktif

  Katılım:
  2 Haziran 2014
  Mesajlar:
  388
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  730
  Cinsiyet:
  Bay
  Banka:
  639 ÇTL
  Turkcell ve TİHUD işbirliği ile sağlık sektörüne teknolojik destek geliyor


  Mobil sağlık sektörünün geleceğine yön verecek işbirliği


  Turkcell, sağlık sektöründe ihtiyaçları en doğru şekilde belirleyerek uygun ürün ve servisler geliştirmek için Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) ile önemli bir işbirliğini başlatıyor. Uzaktan sağlık takip yönetimi için geliştirdiği SağlıkMetre çözümü ile mobil sağlık teknolojileri alanında önemli bir adım atan Turkcell, TİHUD işbirliği ile bu çalışmalarını daha ileri taşımayı hedefliyor.


  Turkcell, mobil sağlık teknolojileri alanındaki çalışmalarını Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) işbirliği ile bir adım ileri taşıyor. Turkcell ve TİHUDbirlikteliği sayesinde, sağlık sektöründe ihtiyaç duyulan yenilikçi çözümler, doğrudan her iki bilişim ve sağlık alanının uzmanları tarafından ortaklaşa planlanabilecek. Böylece sağlık alanında hasta, hasta yakını ve doktorlar arasında ihtiyaca yönelik doğru ürün ve hizmetlerin geliştirmesi amaçlanıyor.


  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv şunları söyledi:


  “Turkcell olarak insanların yaşamlarını iyileştirmek ve kolaylaştırmak için aralıksız çalışıyoruz. Mobil sağlık alanında geliştirdiğimiz ve başarısı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin gerçekleştirdiği akademik çalışmalarla kanıtlanan SağlıkMetre, Turkcell için bu anlamda ilk basamaktı. SağlıkMetre, gerek hastaların yaşam kalitesine olumlu etkisi, gerekse sosyal güvenlik sistemindeki yükü azaltma potansiyeli, bakım ve diğer operasyonel maliyetlerin düşürülmesi açısından ciddi katkılar sunuyor. Biz Turkcell olarak, uzman kadromuz, araştırma ve geliştirme yatırımlarımız, üstün network altyapımız ve inovasyonlarımız ile sağlık sektörüne uzun soluklu faydalar sağlamayı hedefliyoruz. Bu amaçla sektördeki tüm paydaşlar ile işbirliğini önemsiyoruz. Şimdi de TİHUD ile güçlerimizi birleştirerek, sağlık profesyonellerinin birikimlerini teknoloji ile destekliyor ve mobil sağlık alanında yenilikçi bir süreci hayata geçiriyoruz. Amacımız yeni bir alan olan mobil sağlık ürün ve servislerinin doğru, güvenilir ve kaliteli bir şekilde büyümesine katkıda bulunmak.”


  Türk İç Hastalıkları Uzmanları Derneği (TİHUD) Başkanı Prof. Dr. Serhat Ünal ise Turkcell ile hayata geçirdikleri işbirliğini şöyle yorumladı: “Mobil sağlık hizmetleri dünyada önem kazanmış ve giderek artan oranlarda kullanılır hale gelmiştir. Bu yenilikler sayesinde özellikle hipertansiyon, diabet, ritm bozukluğu, kronik obstrüktif akciğer hastalığı gibi kronik hastalıkların daha yakın takip edilmesi, böylece hastaların yaşam süresi ve kalitesinin, arttırılması ile hastalık maliyetlerinin azaltılmasında çok önemli kazanımlar giderek artan oranlarda sağlanmaktadır. Bu tür kronik hastalıkların yönetiminden sorumlu iç hastalıkları uzmanlarının temsilcisi Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği olarak mobil sağlık hizmetleri konusunda bugün öncülük eden Turkcell ile yeni teknolojiler ve ürünlerin geliştirilmesi konusunda işbirliği yapmaktan umutluyuz. Mobil sağlık gibi yeni bir alanın, en doğru şekilde gelişmesi ve büyümesi için, Turkcell ile beraber TİHUD olarak, tüm paydaşlar ile işbirliği yapmaya ve deneyimlerimizi paylaşmaya hazır olduğumuzu da belirtmek isterim.”


  Turkcell ve TİHUD’unhasta, hasta yakınları ve doktorların hayatlarını kolaylaştıracak çözümleri hayata geçirecek bu işbirliği, mobil sağlık alanını bir üst seviyeye taşıyacak özelliğe sahip.


  Ürün ve servis geliştirme

  Hayata geçirilecek işbirliği kapsamında hasta, hasta yakınları ve sektörü en iyi bilen uzmanların görüş ve ihtiyaçları doğrultusunda mobil sağlık alanında doğru ürün ve servislerin geliştirilmesi hedefleniyor. Bu ürün ve servislerin gelişim sürecinin sürekli desteklenmesi, yeni cihaz, ürün ve hizmetlerin teknik ve tıbbi yapılabilirlik açısından ortaklaşa değerlendirilmesi ise işbirliği kapsamında çok önemli bir adım olarak görülüyor.


  Sağlık iletişimi ve doğru bilgi

  Sağlık sektöründe hayati değere sahip faktörlerden birisi de hastaya, doktora ve hasta yakınına doğru bilginin ulaştırılmasıdır. Bu noktada Turkcell ve TİHUD işbirliği ile güvenilir, kaliteli, doğru ürün ve servislerin hem doktorlara hem de vatandaşlara yine doğru kanallar üzerinden, sağlığa uygun mesajlar ile anlatılması hedefleniyor. Ürün ve servis bazında, içeriği TİHUD üyesi hekimler tarafından hazırlanacak sağlıklı yaşam önerilerinden, en üst düzey uzman hekimler tarafından bilgi desteğinin sağlanmasına kadar, tüm vatandaşların kolayca bilgilendirilmesine yönelik yenilikçi bakış açısı da imzalanan işbirliği ile sağlık sektörünü dönüştürecek yenilikler arasında yer alıyor.
   

Sayfayı Paylaş