Modellerden, Çok Zayıf Olmadıklarına Dair Rapor Istenecek

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Fransa’da modellerden sağlıklı kiloda olduklarına dair rapor istenmesini öneren tasarı kabul edildi.


Fransa’da modellik yapanlardan bundan sonra sağlıklı kiloda olduklarına dair bir sağlık raporu istenecek. Ayrıca dergiler kullandıkları model fotoğraflarında Photoshop kullandılarsa bunu belirtmek zorunda.


Yasaya uymayanlara 6 aya kadar hapis ve 75 bin euroya kadar para cezası verilebilecek. Yasayla insanların neredeyse anoreksi hastası gibi görünen modellerden etkilenerek sağlıklarını tehdit eden diyet ve estetik ameliyatlara başvurmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Fransa’da 30-40 bin arası insanın anoreksiya nervoza hastası bulunuyor.

Anoreksiya nervoza: Özellikle genç kadınlarda görülebilen, yemek yememek, çok az uyumak, buna rağmen çok aktif olmakla beliren psikolojik bozukluk.
 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,809
Beğeniler
6,481
Şehir
Seattle.
#3
Anoreksiya sürekli zayıflama isteği ile insanı ölüme götürür. Lütfen hafif kilolu kızlarınıza, arkadaşlarınıza çok kilolusun, keşke biraz zayıflasan demeyin. Çünkü o kişi bunu beynine yerleştiriyor ve ne kadar zayıflarsa zayıflasın hala kilolu olduğuna inanıyor. Sonrada anoreksiya olup ölüyor.
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#5
sagliksiz bir sekilde zayiflayan ama fit gorunmeyen mankenlerin yuzlerinin de cok sagliksiz, cok kemikli ve guzelliklerini yansitmadigini goruruz.
ölü makyaji yapilmis gibi dolasiyorlar cogu :D
 

Benzer konular

Top