Motivasyon

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
Veriminizi artırmak çalışanlarınızı motive etmekten geçiyor.

İşverene ek maliyet getirmeden verimi artırmanın önemli yollarından biri çalışanları motive etmek.

Motivasyon konusunda çok yönlü yaklaşımlarla farklı insiyatifler uygulayarak etkin sonuçlar elde edebilirsiniz. Neler yapabilirsiniz sorusuna yanıtlarımız ise ay sonlarında çalışanlarınıza yönelik partiler verebilir, bilgilendirme toplantıları yapabilirsiniz. Aylık şirket yayın organı, çeşitli bültenler hazırlayabilir ve duyuru panoları ile şirket içi iletişimi güçlendirebilirsiniz. Çeşitli konuşmacılar davet ederek kısa sohbet toplantıları veya konferanslar düzenleyebilir, şirket içi eğitim ve gelişim günlerinde çalışanlarınızı ilgilendirecek makale ve yazılar sergileyebilirsiniz. Ekip ruhunun gelişmesine katkıda bulunacak farklı aktiviteler düzenleyebilirsiniz: doğada kamp yapma, dağcılık, rafting, halat çekme, gibi...

Ayrıca "Ödüllendirme ve Takdir Sistemi" çerçevesinde birey ve ekiplerin sisteme olağandışı katkılarının parasal veya parasal olmayan ödüllerle takdiri ve işinizin sürekli gelişimi ve kurum kültürüne katkılarını teşvik edebilirsiniz. Bu sistem çalışanlarınızın üreticiliğini ve yeni fikirlerini sizin önünüze getirecektir.

Yeni ürün tanıtım ve promosyon tanıtım toplantıları, intranet ve şirket kütüphanesinden yararlanma gibi bilgi paylaşımı ve akışını kolaylaştıran faaliyetler de motivasyonu arttırıcı yönde katkıda bulunacaktır.

Bütün bu çalışmalarınızın sonucunu Periyodik olarak yapacağınız "Çalışan Memnuniyeti Anket Değerlendirmesi" de size çalışan memnuniyeti hakkında önemli geri bildirim sağlayacaktır.

Şirketinizde özellikle insan kaynakları departmanları yetkili ve yöneticilerinin en önemli görevlerinin iş dinamiklerini ve değişimi yakından takip etmek, çalışanların motivasyon ve moralini yüksek tutmak, değişimi yönetmek konusunda danışmanlık, öncülük ve kolaylaştırıcılık gibi roller üstlenmek olduğunu unutmayınız ve yönlendiriniz.
 
Top