MSN Adresiniz Çalınırsa

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1
<<tıkla>> adresine girin.. Karşınıza " Kullanılabilir dil seçeneği " menusu gelecek. Kullandığınız Msn Messenger dil seçiminiz Türkçe olduğu halde bu adımdan sonrasına yabancı dil kullanarak devam etmeniz gerekiyor.Ne yazık ki Türkçe desteği henüz yok. Biz İngilizce (İngiltere) linkine tıklayarak devam edelim.

. Karşınıza " To get help, first select the service below that has an issue." baslıklı ekran gelecek "standart services" tablosundan yardım alacagınız servisi tıklayın. Biz "MSN Messenger" Servisini seçerek devam edelim.burada önemli arkadaşlar forumu eksiksiz doldurmanız bura mühim bir nokta

Karşınıza sorununuzu anlatacağınız son bir ekran çıkacak !!
Bu ekranda 2 adet forum yer alıyor 1 numaralı forum yukarıda gördüğünüz gibi!! basit .

2 numaralı forumda ise yetkililerin sorununuzu anlayabilmeleri için bazı ipuçları vermeniz gerekiyor.

Örneğin : Ne tür bir internet bağlantısına sahip olduğunuz , nerden bağlandığınız , firewall kullanıp kullanmadığınız ,bu bilgileri resimdeki gibi tanımlayın. Sorununuzu anlatacak boş kutuya ise " My MSN Messenger account has been hacked by someone. Please help me ! " gibi bir mesaj yazın. Sakın buraya ama ben türküm Türkçe yazarım demen adamlar tınlamaz sizi silerler…Sayfanın altında yer alan “Submıt” e tıklıyoruz ama unutmayın ki size bir task forum olduğu için bir numara verecekler bunu da not edin.Evet olay bu bundan sonra size gelecek mail de doğum tarihiniz ay gün tarih ülkeniz gibi sorular gelecek bunları da yaptıktan sonra size mail bilgileriniz ulaşacak ....


Alıntıdır..
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#2
1. İnternet Tarayıcınızdan https://accountservices.passport.net/?lc=1055 adresine giriniz.

2. "İlgili Bağlantılar" seçeneklerinden "Müşteri Hizmetlerinden yanıtları alın" linkine tıklayın.

3. Karşınıza gelen ekrandan "Güvenlik Sorununu Raporlayın" linkine tıklayın.

4. "MSN Hotmail, .NET Passport, and MSN Messenger Service" seçeneklerinden "Report a Problem with MSN Messenger" linkine tıklaın.

5. Karşınıza "Kullanılabilir dil seçeneği" menüsü gelecekti Kullandığınız MSN Messenger dil seçiminiz Türkçe olduğu halde bu adımdan sonrasına yabancı dil kullanarak devam etmeniz gerekiyor ne yazık ki Türkçe desteği henüz yok biz ingilizce linkini tıklayarak devam edelim.

6. Karşımıza "To get help firt select the service below that has an issue" başlıklı ekrana gelecek "standart services" tablosundan yardım alacağınız servisi tıklayın biz "MSN Messenger" servisini seçerek devam edelim.

7. Karşınıza sorununuzu anlatacağınız son bir ekran çıkacak bu ekranda iki adet form yer alıyor bir numaralı formda MSN Messenger hesabınızı açarken belirttiğiniz tam adınızı sorunuza verilecek olan yanıtın hangi eposta adresine gönderilmesini istediğinizi ve sorun yaşadığınız MSN Messenger adresinizi resimdeki gibi yazın

8. İkini numaralı formda ise yetkililerin mevcut sorunu anlayabilmeleri için bazı ipuçları vermeniz gerekiyor örneğin ne tür bir intenet bağlantısına sahip olduğunuz internette nereden bağlandığınız firewall kullanıp kullanmadığınız gibi bu bilgileri tanımlayınız. Sorununuzun anlatacağınız boş kutuya ise "My MSN Messenger acount has been hacked by someone. Pls help me" gibi bir mesaj yazın kutu içerisine Türkçe bir mesaj yazmayınız halinde mesajınız dikkate alınmadan silinecektir. Tüm adımları tamamlamanızın ardından sayfanın en altında yer alan "Submit" butonuna tıklayın.

9. Karşınıza son olarak sorununuzu bildirme işleminin tamamlandığını belirtten bir ekran gelecek bu ekranda "Your Support Ticket Number" hizasında yer alan destek numaranızı almayı unutmayın

Birkaç dakikalık zaman diliminde sorununuzu MSN Messenger destek hattına bildirmiş olacaksınız bundan sonra yapmanız gereken tek şey eposta adresinize gelecek olan epostayı beklemek...
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#4
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, son aylarda artan MSN üzerinden kontör hırsızlığı konusunda internet kullanıcılarını uyardı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, resmi internet sitesi ''www.kom.gov.tr'' adresinde, ''MSN üzerinden kontör hırsızlığı'' başlığıyla MSN kullanıcılarına uyarıda bulunuyor.

Son günlerde MSN şifrelerinin çalınmasının yaygınlaşmasıyla birlikte MSN mağduru vatandaşların sayısında da artış olduğunun belirtildiği sitede, internet kullanıcılarına ait Yahoo, Google, MSN Messenger gibi haberleşme programlarına ait şifrelerin ele geçirildiği kaydediliyor.

Şifresi ele geçirilen kişinin iletişim listesinde bulunan irtibatlarına ulaşıldığının vurgulandığı sitede, şu bilgiler yer alıyor:

''Mağdurun konuşmaları taklit edilerek, mağdur adına konuşan hackerlar, karşılarındaki kişilerden kontör veya borç para talep edebilmektedir. Daha sonra ise bu kişileri bazı sitelere yönlendirerek ya da resim ve dosyalar göndererek bu kişilere ait şifre bilgilerini haksız kazanç elde edebilmek, şahsı yeni kurban haline getirmek ve aynı yöntemle kurban zincirini genişletmek için ele geçirmeye çalışmaktadırlar.''ŞİFRELER NASIL ELE GEÇİRİLİYOR?
MSN şifrelerinin genelde bir yazılım aracılığıyla çalındığı gibi çoğu zaman da kullanıcının hataları nedeniyle şifrelerin hackerların eline geçtiğinin bildirildiği sitede, şunlar kaydediliyor:

''MSN kullanıcıları bir şekilde listelerine ekledikleri kurbanın önce MSN şifresini çalmaktadır. MSN şifreleri, gönderilen bir dosyanın (cv, resim gibi) açılması veya trojan, keylogger gibi zararlı yazılımlarla ele geçirilebilir. Diğer bir yöntem de ise 'Haberi gördün mü, girip okusana' veya 'senin için bak ne hazırladım' tarzı ilgi çekici söylemlerle kurbanların hazırlanan sahte web sayfasına yönlendirilip MSN şifrelerini yazmaları sağlanır. Bu işlemin gerçek bir hizmet olduğunu düşünen kurbanlar, şifrelerini şüphelenmeden yönlendirilen sayfaya girmekte ve bilgiler hackerların eline geçmektedir.''

Bu şekilde MSN şifresi elde edilen kurbanın hesabına girilerek irtibat listesindeki diğer kişilerin de benzer yöntemlerle şifrelerinin çalındığının belirtildiği sitede, bu yüzden MSN ve internet kullanıcılarının çok dikkatli olmaları gerektiği bildiriliyor.ALINACAK ÖNLEMLER
İnternet dünyasında yüzde 100 güvenliğin hiçbir zaman sağlanamayacağının unutulmaması gerektiğinin vurgulandığı sitede, MSN kullanıcılarına şu önerilerde bulunuluyor:

''MSN kullanıcılarının şifrelerini ve bilgilerini sürekli güncellemeleri gerekmektedir. MSN şifresi, en az 10-12 haneli olarak belirlenmeli ve rakamların yanında harfler ve semboller de kullanılmalıdır.

MSN adresleri için seçilen gizli soru MSN hırsızlarının cevabını bulamayacağı zor bir soru olmalı ve soruya verilen cevap unutulmamalıdır. Gerekirse soru ve cevap bilgisayar dışında farklı bir ortama kaydedilmelidir.

Kontör, şifre istekleri ile kredi kartı numarası ve internet hesap bilgisi veya banka hesap bilgisi gibi taleplere şüpheyle yaklaşmalıdır.

Chat ortamında tanışılan kişilere şahsınız, aileniz, adres, telefon, işiniz gibi konularda şahsi bilgilerinizi vermekten sakınınız.

Mail adreslerinize gelen spam ve trojan içerebilecek şüpheli mailler, en yakın arkadaşınızdan gelmiş olsa bile kesinlikle açılmamalı ve silinmelidir.

MSN yoluyla gönderilen web adreslerine girilirken dikkatli olunmalı, e-posta adresi ve şifre ile giriş yapılmamalıdır.''

Sitede ayrıca, çalınan MSN adresi ve şifresinin mail hesabının iyi tanınması şartıyla ''passport@css.one.microsoft.com'' adresi aracılığıyla tekrar elde edilebileceği bildiriliyor

Star Gazetesi
 

Benzer konular

Top