1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

MSN ' den Yayılan Virüslere Son Deyin, Temizleyin

Konusu 'Skype' forumundadır ve Hazangülü tarafından 29 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    MSN'den yayılan virüslere son || Sizden habersiz gönderilen virüslü mesajları engellemek elinizde... Adım adım açıklıyorum

MSN'den yayılan virüslere son || Sizden habersiz gönderilen virüslü mesajları engellemek elinizde... Adım adım açıklıyorum...!

Son günlerde MSN'deki arkadaşlarınızdan "http://membres.lycos.fr/newphoto/webcam-pics2007.zip my new cam pictures look !!" veya "http://membres.lycos.fr/newphoto/webcam-pics2007.zip me!!"
    "Kanka Ben Bu siteye Üye Oldum Kontor Geldi" vb.
    gibi mesajlar mı alıyorsunuz.
    Sakın bu linklere tıklayıp belirtilen adresi açmayın. Çünkü MSN üzerinden yayılan bir virüs ile karşı karşıyasınız demektir.

Eğer siz de ya da bir arkadaşınız bu durumdaysa aşağıdaki adımlar bu illetten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Adım 1: Öncelikle [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]isimli programı bilgisayarınıza indirin.

Adım 2: Şimdi Windows'u yeniden başlatma zamanı. Windows yeniden başlarken hemen F8 tuşuna basarak bilgisayarınızı "Güvenli Mod"da başlatın.

Adım 3: Eğer kullanıcı hesabınız yönetici haklara sahip değilse Administrator kullanıcısını seçerek devam edin

Adım 4: SmitfraudFix.exe programını çalıştırın. Açılış ekranını herhangi bir tuşa basarak geçin. Şimdi sistemi taratma zamanı. 1 tuşuna basarak taramayı başlatın

Adım 5: Tarama raporu kapatın. Şimdi temizlik zamanı... 2 numaralı seçenek temizlik işlemini başlarıyor. Temizlik işlemi sırasında "Do you want to clean the registry? (y/n)" şeklnde bir soru alırsanız kayıt defterinin de temizlenmesi için "y" tuşuna basabilirsiniz.

Adım 6: Bu işlemden sonra 3. seçenek olan zararlı kodları silmeyi seçebilirsiniz.

Adım 7: "q" tuşu ile çıkış yapın ve bilgisayarınızı normal olarak çalıştırın.

Adım 8: Bilgisayarınızı normal olarak başladıktan sonra virüs tarama programınızla sisteminizi taramanızı öneriyorum.

2. iLk_NuR

iLk_NuR Üstat

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    meLekLerin arasından:)
    Banka:
    93 ÇTL
    son zamanlarda herkesten gelmeye başladı sinir oluyorum ya ve önceye göre daha inandırıcı mesajlar geliyor.

3. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Sakin aldanmaa hepsi vuruss onlarin

Sayfayı Paylaş