MSN - Kimler Beni Engellemiş ?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Aslında daha önce bu konuya atıfta bulunan bir tazı yazmıştım ama anlaşılan o ki fazla rağbet görmemiş :) Şimdi tekrar başlıyoruz.

MSN listemdeki kimler beni engellemiş ?

MSN konuları arasında en popüler merak konusu kişilerin kendilerini listedeki kimlerin engellediğinin tespitidir. Nedense hep bizi kimlerin engelleyip başkaları ile işi pişirdiğini bulup bu durumu partnerimizin yüzüne tokat gibi vurmak isteriz :)

Maalesef MSN kullanıcılarının bu merakı inanılmaz şekilde istismar edilmelerine neden oluyor. Hatta bazı MSN şifre hırsızları bunu gerçekleştirdiğini iddia ederek birçok site bile kurmuş ve sizi kimlerin engellediğini bulabildiklerini iddia etmektedir.

Arkadaşlar http://www.kimengellemis.com gibi bazı siteler Windows Live ya da MSN Messenger adreslerinizi kimin engellediğini göstermeyi taahhüt ederek, bu hesaplarınıza ait kullanıcı adı, şifre gibi bilgileri ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Bu tür sitelere SAKIN giriş bilgilerinizi vermeyin, verdiyseniz de bilgilerinizi acilen değiştirin.

Şunu söylemeliyim ki, sizlerin kimi engellediğini herhangi bir yolla öğrenmek mümkün değildir. Bu site ve benzer site/servisleri kesinlikle kullanmayınız. Bu tür servisler hesap bilgilerinizin çalınmasına yöneliktir.

Silme bilgilerine ise zaten MSN altındaki Araçlar > Gizlilik bölümünden ulaşabiliyorsunuz. Hatta Live Messenger ya da dMSN ile bizi silenler liste halinde de görülebiliyor.

Umarım bundan sonra bu tür MSN hırsızlarının tuzağına düşmez sonra şifrem çalındı diye veryansın etmezsiniz :)

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Hadii yaa hayal kırıklığına uğradım. Muhteşem adminim bunun da çaresini buldu sonunda demiştim :P

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Maalesef bilinen bir yöntem yok. Ama Sherry'nin kullandığı bir yöntem var o anlayabiliyor. Bana anlattı ama ben anlayamadım. Sanırım karşılıklı birkaç ayar yapmak gerekiyor. Paylaşılan klasörlerle ilgili ayar :D

sherry

V.I.P
V.I.P
Şişşşşşşşşşşşşşşşşşşt hani kimseye söylemeyecektin:@:@

YorumSuz KardeSim GoogLeden ßuLdugum ßi Yer Var Ve cok GuvenLi Oradan Kimin beni siLdiği engeLLediği beLLi oLuyo o SiteLer HakLısın Var oyLe Sifre CaLmak icin YapıLan ama bu öyLe deiL en Yakın zamanda atarım Forma..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Resmi MSN programı dışında herhangi bir web sitesinin güvenilir olduğunu anlayamazsınız. Site kaynak kodlarından sadece JacaScript ve HTML kodlarını görebilir, asp, php, aspx dilleri ile yazılmış kodları göremezsiniz. Dolayısıyla girdiğniz şifre ve kullanıcı adının kaydolmadığını ya da başka bir adrese yönlenmediği konusunda emin olma şansınız yok. Tabii ki bu zamana kadar denemiş ve MSN adresiniz hacklenmemişse güvenilir diyebilirsiniz ancak bu da güvenilir olduğu anlamına gelmez :) Çünkü kendileri için önemli olan adreslele uğraşacaklardır.

Bir ara forumalarda http://www.blockstatus.com/msn/delete-checker adresinin doğru ve kesin sonuç verdiği artı güvenilir olduğu konusunda mesajlar dolaştı. Ama siz güvenmeyin :))) Önemli biri olduğunuzu ve msn adresinizin hack değeri olduğunu düşünürlerse, okuduğunuz başlıklar sürekli MSN'mi nasıl kurtarırrım türünde olabilir :)

YorumSuz İste dedigm Site ßuydu ßu GuveniLirdir ArkaDaSLar KuLLanıyo o Siteyi Ama Bi Puruz cıkmadı Bi Sorun cıkmadı GarantiSİ benden :)

teşkrler kabusum ve yorumsuzz ;)
sizde olmasanız engelleyenlerimizle paslaşamazdık :)