1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Muammer Güler'den ilk açıklama

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve aslann tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. aslann

  aslann Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!

  Katılım:
  25 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  6.888
  Beğenileri:
  515
  Ödül Puanları:
  6.080
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  MAVİ
  Banka:
  844 ÇTL
  İçişleri Bakanı Muammer Güler, 17 Aralık operasyonuyla ilgili olarak ilk kez konuştu.

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, ''Yayınlanan sözde belgelerin ilk bakışta dahi birçok çelişkiyi içinde barındırdığını gördüm. Hatta bizim konuşma tapelerimizde çok can alıcı yerlerde maalesef parayla ilgili konularda eklemeler olduğunu gördüm. Bunlar son derece güzelce düzenlenmiş ve eklemeler yapılmış, ilk bakışta dahi açıkça anlaşılabilecek düzenlemelerdir. Bunların kamuoyu tarafından en iyi şekilde değerlendirileceğine inanıyorum.'' dedi.

  Güler, son günlerde yürütülen operasyona ilişkin soruşturmanın gizliliğine duyduğumuz saygının gereği olarak bu zamana kadar susmayı ve gelişmeleri izlemeyi tercih ettiğini, bütün aşamaları tek tek izlediğini belirtti.

  Şu anda soruşturmanın ilk kısmının tamamlandığını ve tutuklamaların yapıldığını aktaran Güler, şöyle devam etti:

  ''Maalesef bu operasyonun, yolsuzluk kılıfı altında sunulan son derece çirkin bir tuzak olduğunu değerlendiriyorum. Çok daha önemlisi operasyon, medyanın da manipülasyonlarıyla yürütülen bir karalama kampanyasına dönüşmüştür. Operasyonla ilgili bütün hukuki ve usuli hükümler yerle bir edilmiştir.

  Daha operasyonun başladığı günden itibaren bütün medyaya görüntüler, ifadeler , kaydedilmiş ne varsa bütün deliller deşifre edilmiştir. Soruşturmada gizlilik kararı olmasına rağmen maalesef hem polis camiası içinden, hem de maalesef başka kanallardan önceden sızdırılmış, bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

  Burada maalesef yasaların açıkça çiğnendiğini görüyoruz. Bir kere öncelikle yargı sürecinin devamı boyunca verilen her karara elbette ki saygılı olacağız. Masumiyet ilkesinin özenle korunması gerektiğini burada bir kez daha ifade ediyorum. Aksi ispat edilene kadar herkesin masum olduğu unutulmamalıdır ama yayınlanan sözde belgelerin ilk bakışta dahi birçok çelişkiyi içinde barındırdığını gördüm. Hatta bizim konuşma tapelerimizde çok can alıcı yerlerde maalesef parayla ilgili konularda eklemeler olduğunu gördüm. Bunlar son derece güzelce düzenlenmiş ve eklemeler yapılmış, ilk bakışta dahi açıkça anlaşılabilecek düzenlemelerdir. Bunların kamuoyu tarafından en iyi şekilde değerlendirileceğine inanıyorum.''

  Güler, ''Delil uydurulmuş mu diyorsunuz?'' sorusuna, ''Maalesef, maalesef. Televizyonlarda ve basında internet sitelerinde geçen birçok tapelerde eklemeler vardır, ancak buradaki delillerin elde edilmesi konusunda da bazı eksiklikler yapılmıştır'' dedi.

  Bu kirli oyunu vatandaşın fark ettiğini belirten Güler, ''Bu kirli oyun bize ve ailemize karşı olmanın da ötesinde AK Parti ile ilgili, millet iradesiyle ilgili bir operasyona döndürülmüştür. Şimdi burada bir tuzak operasyonu olarak değerlendirdim. Maalesef 3 ayrı operasyon birleştirilerek tek bir operasyon gibi, tahrip gücü yüksek bir hale getirilmiştir. 14 ay sürdürülmekte olan bir operasyon, bir başka operasyonla birleştirilmiştir. 25-26 Ekim'de biten bir operasyon 52 gün bekletilmiş ve diğer operasyonlarla birleştirilmiştir'' diye konuştu.


  ''HER TÜRLÜ SORUŞTURMAYA AÇIK OLDUĞUMU AÇIKÇA İFADE EDİYORUM''

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul'daki operasyona ilişkin, ''Ben bu olayın sonucunda tarafıma yönelebilecek her konuda, her türlü soruşturmaya açık olduğumu, konu Türkiye Büyük Millet Meclisine geldiğinde hemen soruşturmasının yapılmasını talep edeceğimi açıkça ifade ediyorum. Tarafımdan rüşvete ilişkin hiçbir tespit edilmiş delil yoktur. Böyle bir tespit yapılmamıştır. Asla bunu kabul etmem mümkün değildir. Sonuçta da bu açıkça ortaya çıkacaktır'' dedi.

  Bakan Güler, "yayınlanan belgelerde 16 Nisan 2013'te işlendiği iddia edilen bir suçla ilgili niçin soruşturma yapılmadığının, niçin el konulmadığının şüpheli olduğunu" belirterek, ''Madem ki böyle bir tespit yapılmıştır, niçin işlem yapılmamıştır? Adli Kolluk Yönetmeliği'nin 5. maddesinde adli kolluk bağlı bulunduğu kolluk teşkilatının bir parçasıdır. Öncelikli görevi karşılaştığı suçun işlenmesini önlemektir diyor. Suç niçin önlenmemiştir? 25 Ekim'de tespit edildiği iddia edilen konuda niçin suçüstü yapılmamış, niçin 1 gün sonra iletişimin kesilmesine karar verilmiştir'' diye konuştu.

  Açıklamasında, ''Söylenildiği, verildiği iddia edilen çantalar nedir, nerededir, kime teslim edilmiştir? Bunların hiçbiri tespitli değildir'' diyen Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Şimdi maalesef soruşturma safhasında da önceden her şeyin hazırlandığını ve savunma haklarının kısıtlandığını, bakanlar hakkındaki yetkisizce düzenlenen fezlekelerin ki fezleke düzenleme yetkisi yoktur. Bunlar bile alelacele oradaki görevlilere imzalatılmak istenmiştir. Daha soruşturma bitmeden ifadeler alınmadan UYAP'a kaydedilmiştir ve UYAP şifreleri internet sitelerinde gezdirilmiştir. Bunların hepsi o soruşturmayı yürütenler açısından görevi kötüye kullanma suçunu oluşturmaktadır. Maalesef emniyet görevlileri de buna alet edilmiştir. Buradaki eksiklikler mutlaka göz önüne alınacaktır.''


  OĞLU İLE İLGİLİ İDDİALAR

  Oğlu ile ilgili olayın başından itibaren, ''Karapara aklama, altın kaçakçılığı, nüfus kullanımı'' gibi birçok suçlamalarda bulunulduğu ancak sonuçta bunların hiçbirinin sübuta ermediğini bildiren Güler, ''Rüşvete aracılık yapma gibi bir suçtan ve bu suç katalog suçu olmadığı halde tutuklama yapılmıştır. Elbette ki rüşvete aracılık etme suçunun kanuni unsurlarının eksik olduğu, kanuni delillere dayanmadığını da biliyoruz. Avukatlar yargı önünde bunun her türlü takibini yapmaktadırlar'' dedi.

  Bu olayla ilgili her türlü bilgi, belge ve kaynağın avukatlar tarafından yargı mercilerinin önüne sunulduğunu aktaran Bakan Güler, şöyle devam etti:

  ''Açıkça şunu ifade ediyorum, asla benim kanunsuz bir iş yapmam söz konusu değildir. Bu yargılanan şahısla ilgili (Rıza Sarraf) yaptığımız hiçbir işlemde kanunsuzluk yoktur. Her vatandaşa kanuni şartlarını taşıyorsa yapılabilen hizmetlerdir. Vatandaşlığa alınma işleminde hiçbir eksiklik yoktur. Tehdit edildiği için İstanbul Valiliği İl Koruma Komisyonu tarafından koruma kararı alınmıştır. Koruma kararı olanların trafik güvenlik şeritlerini kullanma hakları trafik yönetmeliğinin açık bir hükmüdür. Kendisi bir emniyet müdür yardımcısı tarafından açıkça tehdit edildiği ve kendisi bunu soruşturma konusu haline getirdiği için ve bir başka soruşturmadan da dolayı o emniyet müdür yardımcısının tayini yapılmıştır. Kendisini yine tehdit eden ve gazetelerde haber yapacağını söyleyen kişilerle ilgili yine tarafımıza yaptığı müracaat üzerine girişimde bulunulmuştur.

  Ancak açıkça şunu da söylüyorum bu dinlemelerde bizim lehimize olacak hiçbir delile yer verilmemiştir. Sadece belli bir amacı ortaya çıkarmak için sadece ona ilişkin tapeler ortaya konulmuştur ama işin gerçek yüzünü ortaya çıkaracak tapeler maalesef bulundurulmamıştır. Bunların hepsi yargı safhasında dile getirilecektir. Bu eksiklikleri açıkça ifade ediyorum.

  İçişleri Bakanı olarak bu soruşturmaların sağlıklı olarak yürütülmesi konusunda özen gösterdiğimizi ve soruşturmanın hiçbir yerinde müdahalemizin olmadığını açıklıkla ifade ediyorum. Ancak ifadeler alınmadan, soruşturma bitmeden, yüzlerce sayfalık metinleri hazırlayıp orada imzalatmak isteyenlerin elbette tutanakları yapılarak oradaki ilgili müdürler imzadan çekilmişlerdir. Burada maalesef, soruşturmayı sekteye uğratma iddialarından ziyade hazırlanmış bir sonuca doğru gitmeyi engelleyen bir davranış olmuştur. Elbette bizim bu konuda hiçbir etkimizin olmadığı da açıktır.

  Ben bu olayın sonucunda tarafıma yönelebilecek her konuda, her türlü soruşturmaya açık olduğumu, konu Türkiye Büyük Millet Meclisine geldiğinde hemen soruşturmasının yapılmasını talep edeceğimi açıkça ifade ediyorum. Tarafımdan rüşvete ilişkin hiçbir tespit edilmiş delil yoktur. Böyle bir tespit yapılmamıştır. Asla bunu kabul etmem mümkün değildir. Sonuçta da bu açıkça ortaya çıkacaktır.''


  "17 ARALIK'TA İSTİFAYA HAZIR OLDUĞUMU SÖYLEDİM"

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul'daki operasyona ilişkin, ''Olayın başladığı gün, 17 Aralık'ta Sayın Başbakanımıza kendimle ilgili olarak gerek görevden affımı isteme, gerek azledilme ve gerek istifa dahil her konuda her şeye hazır olduğumu, bu hassasiyeti taşıdığımı ifade ettim. Şimdi Sayın Başbakanımızın bu konuda yapacağı düzenlemeyi bekliyorum'' dedi.


  ''OĞLUMUZUN EVİNDE BULUNAN PARANIN KAYNAĞI AÇIKÇA BÜTÜN BELGELERİYLE İFADE EDİLMİŞTİR''

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul'daki operasyona ilişkin, ''Bunun her şeyi bir araya getirerek hükümete karşı yönlendirilmiş, toplamda farklı bir algıya dönüştürülmüş, bir siyasi proje olarak, bir siyaset mühendisliği projesi olarak kamuoyuna sunulduğunu herkes biliyor'' dedi.

  Güler, ''Soruşturmanın başladığı gün, ayın 17'sinde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a kendimle ilgili olarak, gerek görevden affımı isteme, gerek azledilme ve gerek istifa dahil her konuda her şeye hazır olduğumu, bu hassasiyeti taşıdığımı ifade ettim. Şimdi Sayın Başbakanımızın bu konuda yapacağı düzenlemeyi bekliyorum'' diye konuştu.

  ''Onun ötesinde kamuoyunda bunun her şeyi bir araya getirerek hükümete karşı yönlendirilmiş, toplamda farklı bir algıya dönüştürülmüş, bir siyasi proje olarak, bir siyaset mühendisliği projesi olarak kamuoyuna sunulduğunu herkes biliyor. Birbiriyle alakası olmayan birçok şey bir araya getirilerek sanki büyük bir yolsuzluk operasyonuymuş gibi takdim edilmeye çalışılıyor'' diyen Bakan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Bir diğer konu da maalesef emniyet yetkililerinin sorumsuz davranışlarıyla ilgilidir. Yani hiçbir hiyerarşi tanımadan, hiçbir kurala uymadan devletin görevlileri oldukları halde yapılan yanlışlıklar söz konusudur.

  Ben bu İranlı şahısla görüşmeden önce emniyet yetkililerinden sorarak kendisiyle görüştüm. Hakkında hiçbir işlemin olmadığını söylediler. Aynı zamanda bir müracaatıyla ilgili kendisini İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne gönderdiğimde, aynı şeyi il emniyet müdürüne de gönderdiler. Amirine yanlış bilgi vermek, bu meslek için en utanılacak davranıştır. Meslek etiği içinde ağır bir disiplin cezasını gerektirir. Madem ki benim oğlum veya ben böyle bir ilişki içinde olduğumuz tespit edildiyse niçin işlem yapılmadı, niçin bunun devamı beklendi? Ortaya bir bakan oğlu girsin, bir başka bakan oğlu daha acaba nasıl çıkarırız, Bu olmadı üçüncü bakanın oğluna ihtiyaç var, bu da olmadı bir de belediye başkanı bulalım. Birkaç genel müdür bulalım. Bürokratlar bulalım. Bu kadar yanlışlık içinde maalesef ortaya hükümetin üzerindeki algıyı, seçimleri, hatta cumhurbaşkanlığı seçimlerini etkileyecek bir ortam yaratma konusunda bir mizansen hazırlanmıştır.''


  ''VEREMEYECEK HESABIM YOK''

  Yargıda başsavcıya dahi konu hakkında bilgi verilmeden bu işlem yürütüldüğünü bildiren Bakan Güler, ''Bu konudaki eksiklikler elbetteki tarafımızdan tespit edilmiştir. Şu anda emniyet görevlileriyle ilgili bu konuda görevini kötüye kullananlarla ilgili hem atama işlemleri gerçekleştirilmiştir hem de mülkiye müfettişlerince, adli konuların dışında olan konularla ilgili olarak gerekli araştırmalar incelemeler yapılmaktadır. Bu konudaki eksiklikler önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır'' dedi.

  Bakan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Veremeyeceğim bir hesabın olmadığını özellikle ifade etmek istiyorum. Ben, beni buraya getiren temsil ettiğim insanların asla itimadına layık olmayacak bir işi yapmam. Ancak bu olayın hem AK Parti'ye hem de hükümetimize vereceği zararları düşünerek 17 Aralık günü bu konundaki irademi ortaya koydum.

  Soruşturmanın üzerinde hiçbir etki yaratmamak bakımından da şimdiye kadar soruşturmayı dikkatle izledim. Oğlum ile ilgili alınmış tutuklama kararıyla ilgili olarak da bundan sonra avukatları gerekli işlemleri yapmaktadırlar.

  Elbette ki bu soruşturmayı, delilleri ve diğer bütün değerlendirmeleri dikkatle izlemek lazım. Ama olayın daha birinci gününden itibaren koparılan fırtınanın hiçbirinin varit olmadığı şu gün bile anlaşıldı. Olay bir aracılık meselesine ancak oturtulabildi. Bu konuda da bütün kanuni delilleri, hepsini yakından takip ediyor avukatlarımız. Gerekli işlem yapılacaktır. Tekrar ediyorum Türkiye Büyük Millet Meclisine geldiği zaman da bu konuyla ilgili her türlü soruşturmaya da açık olduğumu tekrar ifade etmek istiyorum.''


  EVİNDEKİ DELİLLER

  Bakan Güler, oğlunun evindeki delillere ilişkin soru üzerine de, ''Oğlumuzun evinde bulunan paranın kaynağı açıkça bütün belgeleriyle ifade edilmiştir. Bu konuda hiçbir eksiklik yoktur. Bu ilişkilerle ilgili söz konusu kişinin yanında çalışan yurt dışı, Çin'deki işlemlerinden sorumlu kişi olan ticari ilişkisinden dolayı böyle bir ilişkinin kurulmuş olduğu da açıkça ifade edilmiştir. Yapılan işlemlerin hiçbirinde hiçbir kanunsuzluk yoktur. Hangi vatandaşa ne yapılıyorsa bu konuda da aynı şey yapılmıştır. Kanunsuz bir şey için herhangi bir dahlimiz söz konusu değildir. Bunu açıkça ifade ediyorum'' dedi.


  Sabah
   
 2. arz-ı hal

  arz-ı hal şşşşştttttttt Özel üye

  Katılım:
  29 Kasım 2011
  Mesajlar:
  9.004
  Beğenileri:
  559
  Ödül Puanları:
  5.980
  Meslek:
  artık sadece eş ve anne
  Yer:
  Beşitaş'ın tam ortası
  Banka:
  4.207 ÇTL
  bütün bunları gün boyu okudum,tepkim; yav he he he ...
   
 3. felsefe_mi

  felsefe_mi ...!... Özel üye

  Katılım:
  14 Kasım 2011
  Mesajlar:
  3.539
  Beğenileri:
  426
  Ödül Puanları:
  3.730
  Banka:
  148 ÇTL
  Aynen gün boyu bildiğimiz teraneler
  Kavga kızıştı ve izlemek zevkli
  Kısaca diyoruz ki
  Ete para vermeyin yiyin birbirinizi
  ..... para vermeyin ........ birbirinizi
   
 4. arz-ı hal

  arz-ı hal şşşşştttttttt Özel üye

  Katılım:
  29 Kasım 2011
  Mesajlar:
  9.004
  Beğenileri:
  559
  Ödül Puanları:
  5.980
  Meslek:
  artık sadece eş ve anne
  Yer:
  Beşitaş'ın tam ortası
  Banka:
  4.207 ÇTL
  kefen giyip,başbakanı karşılayanları gördün mü tatlım ? beyin bedava dedim ben gördüm de :)
   
 5. felsefe_mi

  felsefe_mi ...!... Özel üye

  Katılım:
  14 Kasım 2011
  Mesajlar:
  3.539
  Beğenileri:
  426
  Ödül Puanları:
  3.730
  Banka:
  148 ÇTL
  O günün komik haberiydi zaten. Ama bu ülkede olanlara artık ağlasam mı gülsem mi bilemiyorum
  Sen gariban halkın eline filistin bayrakları tutuşturup kahrolsun israil eylemleri, müslüman kardeşlerimiz ölüyor dedirtirsin, en fazla dış ticareti de israille yaparsın ve ne hikmetse şirket olarak da bu şirket şehzade bilal'in şirketi çıkar
  Sen asgari ücret alırsın ayağına giyecek ikinci ayakkabın olmaz ki birde kutusu olsun ama çıkan paralara yok canıım bunlar hep karalama dersin
  Sen hayatın boyunca murat 124e binemezsin ama duble duble yol diye bir taraflarını yırtıp sevinirsin
  Yani ne diyeyim canım ülkemdeki bu insanlar böyleyse suç onlarda mı onları cahil bırakan kan emicilerde mi bilemedim...
   
 6. Katip

  Katip Özel Üye Özel üye

  Katılım:
  31 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  1.886
  Beğenileri:
  2.518
  Ödül Puanları:
  5.580
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  ?
  Yer:
  Uzaklarda ...
  Banka:
  475 ÇTL
  Elle tutulur bir açıklama göremedim,tutuklamaların sonucunu göreceğiz.
   
 7. arz-ı hal

  arz-ı hal şşşşştttttttt Özel üye

  Katılım:
  29 Kasım 2011
  Mesajlar:
  9.004
  Beğenileri:
  559
  Ödül Puanları:
  5.980
  Meslek:
  artık sadece eş ve anne
  Yer:
  Beşitaş'ın tam ortası
  Banka:
  4.207 ÇTL
  kaç gündür tek açıklama yapan yok,yolsuzluk yoktur diyemediler bile,ancak biz yol yaptık,biz şunu yaptık derdindeler...bunun vebali hepimizedir,ben büyüdüğüm topraklardan biliyorum,oturduğumuz kasaba da hiç bir iş yapmadığı halde sadece bahçesinden gelen gelir en az yıllık bir çeşitten 25 bin tl kazanır,herkes birbirini tanır,bahsettiğim gelir sadece zeytinyağından gelir,bunun kayısıs var,narı var,ekşisi var,sebzesi aklına gelebilecek her türlü üretim var,geçim kolaydır,rahattır bu kasabada,kimse,sebzeye,meyveye para vermez,bildiğin bir sultanlık burası...bizim soyadımız dışında bu kasaba da kömür,erzak,para yardımı almayan kimse yok.hepsi alıyor...tek katlı ev bulmak bile zor,klimalı,sobalı evler ama kalorifer tarzı sobalar,herkesin en az 50 bin liralık arabası,traktörü her şeyi var ama yardım alıyorlar....hepsi tayyip hiç olmazsa dindar adam diyorlar,kendileri,oruç tutmaz,namaz kılmazlar,bayram namazına bile gitmez bunlar.yazın hepsi yayla evindeler yine erzaklar gelir,paralar gelir...burdan yola çıkarak,gurur,onur nedir anlamını unutturdular,pamuk tarlasına dışardan işçi getiriyoruz,çırçıra yine öyle,portakallar yerlerde adamlar alıştı,yardım gelsin,oy verip,yan gelir yatarız diyorlar...alın teri,helal kazanç düşüncesi gitti,bunlardan olan çocuklardan yeni bir nesil mi bekliyoruz ? kpss,polislik şikelerle dolu yerleştirmeler,fişlemeler kimse sesini çıkartmıyordu neden aman benim işim hallolsunda gerisi boş dedikleri için.bu ülkenin sahibi Allahtır.ben hiç şaşırmadım olanlara çünkü 11 yıldır bundan farklı bir durum yoktu ? hala yamalı önlükle okula gidenler varken,serbest kıyafet diye tutturan düşüncesizler varken,terlikle okula giden varken,ayakkabı kutusunu hayatında görmemiş çocuklar varken,kutulara para dolduranlar varken,bu insanlar iflah olmaz...suriyeliler adım başında dileniyorlar,nasıl perişanlar,aşı yapıyorlar yolda yakalasalar bile türk çocuklarına,salgın var diye...suriyelilerin ağızları,burunları yara,o çok dindar akepeli hatunlar yüz çevirip,kovalıyor o her şeyden habersiz yaşamaya çalışan yüzü yaralı çocukları,onlara tır dolusu silah gönderenlere göz yumdu bu ülkenin insanları,reyhanlı olayı unutuldu gitti,11 yıldır beraber yiyenler bugün tek yemenin savaşındalar...şu an 1 milyon kişi var ki,bu abd oyunudur diyecek,vebali hepsinin boynuna,şehidimize kelle dediler,ahı çıkacak Allahın izniyle.

  bazı şahsiyetten yoksun,şahıslar bunlara ses çıkaramazlar ama yorumlarımızdan rahatsız olur,kendi hukuklarının işlediği davalarla tehdit edip korkutmayı bilirler.

  yine çok konuştum,bir,baştan bir sondan anlatmaya çalıştım :D
   
 8. felsefe_mi

  felsefe_mi ...!... Özel üye

  Katılım:
  14 Kasım 2011
  Mesajlar:
  3.539
  Beğenileri:
  426
  Ödül Puanları:
  3.730
  Banka:
  148 ÇTL
  Aynen dediklerine katılıyorum.
  Eh millet olarak amann kimse soyuyora alıştığımız için, semer vuranımız değişiyor ama hep semerleniyoruz :(
   
 9. arz-ı hal

  arz-ı hal şşşşştttttttt Özel üye

  Katılım:
  29 Kasım 2011
  Mesajlar:
  9.004
  Beğenileri:
  559
  Ödül Puanları:
  5.980
  Meslek:
  artık sadece eş ve anne
  Yer:
  Beşitaş'ın tam ortası
  Banka:
  4.207 ÇTL
  kendi elimizle izin verdik,Allah önce bizi affetsin,onları da ıslah etsin,vicdanlarıyla mahkemeye tutsun ki,belki canları yanar vazgeçerler ülkemizden...
   
 10. felsefe_mi

  felsefe_mi ...!... Özel üye

  Katılım:
  14 Kasım 2011
  Mesajlar:
  3.539
  Beğenileri:
  426
  Ödül Puanları:
  3.730
  Banka:
  148 ÇTL
  Fethullah Hoca Efendimiz :P in videosu geldi aklıma :-)
   

Sayfayı Paylaş