1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Müdürlere söylenen tehlikeli cümleler

Konusu 'Kariyer' forumundadır ve Papatya tarafından 12 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.869
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    5.580 ÇTL

Çok yoğunum

Sürekli yoğun olduğunuzu söylerseniz işinizi yapma konusunda yetersiz olduğunuzu düşünecektir.

Mümkün değil, olmaz!

Bu cümleyi kurmak boğaya kırmızı pelerin sallamakla eşdeğer bizden söylemesi. Ne yapıp edip bir yolunu bulmaya çalışın. Müdürün gözünde siz iş yapmak için para alıyorsunuz.

Biz hep böyle yapıyoruz ki zaten

İnsanların çoğu değişikliği sevmez ve siz de bir istisna olmayabilirsiniz. Ancak özellikle yeni müdürler kendi kurallarını yerleştirmek için bir takım değişiklikler yapmak isteyebilir. "Biz hep böyle yapıyoruz, değişikliğe ne gerek var" gibi cümleler sizi müdürün gözünde düşürmekten başka bir işe yaramaz.

Ben yapmadım

Hatalı olduğunuzda suçu başkalarının üzerine atmayın. Gerçek elbet ortaya çıkar ve sizi daha kötü bir duruma sokar. Yaptığınız hataların sorumluluğunu alın ve düzeltmek için ekstra çaba sarf edin.

Bu benim işim değil ki!

Müdürünüz işi kimin yaptığıyla değil işin yapılıp yapılmadığıyla ilgilenir.
    "Bu benim işim değil ki" diyip paçayı kurtaracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

O tarih çok erken, hayatta bitiremem!

Bir proje size verildiğinde teslim günü de belirtilir.
    Daha işi inceleyip, nasıl olur onu düşünmeden "Ay bu tarih çok erken, vay efendim nasıl yetiştiririm" diye şikayet etmeyin. Planınızı yapın, çalışmaya başlayın. Bir müddet sonra ek zaman istemek daha akıllıca olacaktır.

Ben onunla çalışmam

Muhtemelen bahsettiğiniz kişi de size bayılmıyor ama ofiste ekip işi yapıyorsunuz. Evet, bazen hiç hoşlanmadığımız kişilerle çalışmak zorunda kalabiliriz. Evet, müdürümüz bu durumları bilip ona göre ekipler oluştursun beklentisi içerisinde de olabiliriz. Ancak her zaman evdeki hesap çarşıya uymaz. Şikayet etmektense işi bir an önce bitirip sevmediğiniz kişiden kurtulmayı hızlandırabilirsiniz.

Zam vermezseniz giderim

Kimse vazgeçilmez değildir.
    Siz olmazsanız işlerin sarpa saracağını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.
    Rest çekip gittiğinizde muhtemelen size vermelerini istediğiniz maaştan daha yüksek ücretlerle yerinize birini bulurlar ve üzülen yine siz olursunuz.
    Zam isterken neden hak ettiğinizi söylemeyi deneyin.

Daha önce de denemiştik zaten ama olmadı

Ofise yeni müdür gelmiş.
    Size delege edeceği ilk iş için "Biz onu daha önce denemiştik ama olmadı" gibi cümleler kurmayın. Aynı proje de olsa yöneten kişi farklı olacağından bir kere daha denemekte fayda var.
    Ayrıca müdürler kendilerinden önce ne yapıldığını duymaktan pek hoşlanmaz.
    Yeni müdür yeni kurallar demektir.

Neden öyle oldu hiç anlamadım!

"Bilmiyorum" müdürler için kabul edilebilir bir cümle değildir.
    Bilmediğinizi söylemek yerine bir süre üzerine düşünüp daha sonra cevabınızı verin.
    Vazgeçmek yerine çabaladığınızı gösterin.

Alıntıdır.

YoRuMSuZ ve cemree bunu beğendi.
  2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.766
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    363 ÇTL
    Bazılarını yapıyorum bn ya ama henüz geri tepmedi..

kAşİf bunu beğendi.
  3. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.751
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.464 ÇTL