1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Çözüldü Muhabbet kuşum hasta.

Konusu 'Soru/Cevap - Öneri, İstek, Şikayet' forumundadır ve Papatya tarafından 3 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.753
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.885 ÇTL

Benim bir erkek bir dişi olmak üzere 2 tane muhabbet kuşum var. Dişi olan sonradan dahil oldu. Yaklaşık 5 6 aydır bende. Çiftleşme durumu olmadı.
    Kuşları üretimden aldım pet shoptan değil. Bana geldiğinde hasta, solgun ya da sağlıksız değildi. Tam aksine çok canlı kıpır kıpır sürekli bağıran öten, ısıran :) Bir kuştu. Bundan bir ay evvel belkide daha önce zannediyorum ki cereyanda kalmış. Kuşuma yem dışında sadece kuru yemiş (fındık çekirdek fıstık gibi) verdim. Yeşillik hiç vermedim. Yumurta vermedim.
    Son zamanlarda zor yürüyor hareketsiz, hiç ötmüyor. Az yiyor az içiyor. İshal olmuştu ama geçti. Kafese zıplayıp giremiyor o kadar hasta yani. Sürekli kafasını sırtına gömüp uyuyor. Kafasını gömdüğü yerde çok az tüy var. Ve kursağında bir şişlik oluşmuş durumda.
    Vitamin verdim ama sürekli değil. Bir tane ilaç almıştım avisol isminde onuda bir kaç gün verdim ama pek bir fayda görmediğim için kestim.
    Veterinere falan götürmedim hala iyileşeceğini ümid ediyorum ama ümidim de azalıyor giderek.
    Kuş beslemiş olan varsa, kuşlarla ilgilenen varsa, lütfen bana yardımcı olur musunuz arkadaşlar?

Sizce ne yapmalıyım?

merakettim bunu beğendi.
  2. Düş
    No Mood

Düş Septik bir KADIN Özel üye

Beğenileri:
    2.063
    Ödül Puanları:
    5.580
    Banka:
    1.158 ÇTL
    Veterinere neden goturmuyorsun? Simdi burdan yanlis bir bilgi sahibi olur, guzelim hayvanin gunahina girersin.

merakettim bunu beğendi.
  3. Papatya
    Meşgul

Beğenileri:
    5.753
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.885 ÇTL
    Belki kendi kendine toparlar diye ümid ediyordum onun için götürmedim şimdiye kadar... :(

4. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.505
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    193 ÇTL
    Benim Şapşik'im 1-2 gün çok durgunlaşmıştı geçen yıl. Fiziksel bi şeyi yoktu ama bütün saldırganlığını kaybetmişti, normalde kızgın agresifken o zaman dokununca bile tepkisiz kalıyordu, çok korkmuştum ben de :/
    ama geçti kendiliğinden . Sen yine de veteriner olmasa bile kuşçuyla bi konuş kuzum bilindik tedavili bi şeydir belki. Çok çok geçmiş olsun...

5. Papatya
    Meşgul

Beğenileri:
    5.753
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.885 ÇTL
    Perşembe günü götüreceğim veterinere Allah izin verirde bir şey olmazsa o zamana kadar canım benim.
    Göğsündekinin ur olduğuna dair yazılar okudum. Ölüyorlarmış öyle olan kuşlar.
    Ona çok kızıyordum erkek olan kuşu ısırıyor diye. Sürekli bizide ısırıyordu. Keşke şimdide yapsa. Belki komik gelebilir ama insan gerçekten acı çekiyor. Bilmiyorum. Çok mutsuzum. =CC

6. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.505
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    193 ÇTL
    kiyamam sana iyi yüreklimmm üzme kendini, onun icin elinden geleni yapiyorsun icini ferah tut

Papatya bunu beğendi.
  7. Papatya
    Meşgul

Beğenileri:
    5.753
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.885 ÇTL
    Canım benim inşALLAH iyileşir, ALLAH razı olsun... =GG

dderya bunu beğendi.
  8. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Biraz gaddarca gelebilir ama nihayetinde kuştur yahu neyine acı çekecen. Çok çok ölür, yenisini alırsın.

9. Papatya
    Meşgul

Beğenileri:
    5.753
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.885 ÇTL
    Bana göre bu, biraz fazla gaddarca. Teşekkür ederim yine de.

merakettim bunu beğendi.
  10. Düş
    No Mood

Düş Septik bir KADIN Özel üye

Beğenileri:
    2.063
    Ödül Puanları:
    5.580
    Banka:
    1.158 ÇTL
    Ne kadar da sacma. Gaddar demiyorum sacma diyorum. @YoRuMSuZ olmasa baska seyler de derim ama neyse.
    Hayvanlarla insanlar arasinda muhtesem bir samimiyet vardir. Hayvanlara karsi sevgi ve merhameti olmayan insanlardan suphe ediyorum.

JosTeR, kAşİf ve merakettim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş