Muhabbet Kuşuna Konuşma Öğretme

Paradoks ~

... Elif ...
Katılım
6 Eyl 2011
Mesajlar
5,220
Beğeniler
72
Şehir
Konya
#1
Kuşa konuşmayı öğretirken en önemli şey;aklını onlarca kelimeyle karıştırmadan,kelimeler tek tek seçilerek ve sırasıyla öğretmektir.Bu kelimeyi kasede kaydedenlerin oldukça başarılı oldukları da bilinir..

Konuşturmaya başlarken kişilerin geliştirdikleri bir çok yöntem vardır..Bunlardan biri,onunla arkadaş gibi yan yana ve aynı seviyeye oturarak kısa cümleler kurmaktır.C-Ç-S-Ş-T-R gibi harflerden oluşan kelimeler daha çok ilgisini çekecek,ve bunları daha çabuk kavrayacaktır.(örn: ciciş,cici kuş,şeker vb)
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,884
Beğeniler
9,671
Şehir
Antalya
Takım
GALATASARAY
#4
Bir Kuşa Konuşma Nasıl Öğretilir?

Öncelikle kuşunuzun papağan ya da muhabbet kuşu gibi konuşabilen cinsten kuşlar olması gerekmektedir. Kuşunuzun iki günde konuşmayı öğrenmesini bekleyemezsiniz.

Adım 1
Öncelikle kuşunuzun 4-6 aylık olması gerekmektedir. Mesela hergün sabah kalktığınızda kuşa” günaydın” deyin.

Adım 2
Konuşurken dikkatini çekecebileceğiniz bir yere koyun.

Adım 3
Bazı kelime ve kelime gruplarını sürekli tekrarlayın. Bu ailenizdeki kişilerin isimleri olabilir.

Adım 4
Yaptığınız belirli hareketlere isim verin. Örneğin kuşu elinize alıp yukarı kaldırdığınız “üst” deyin. Aşağı indirdiğinizde “alt” diyin.

Adım 5
Papağan sizi taklit edecektir ve sürekli tekrarladığınız şeyleri oda tekrarlamaya başlıyacaktır. Onu bu durumda ödüllendirin.

Adım 6
Ona öğretmek istediğiniz kelimeyi kasetten dinletirseniz ve bunu 15 dakika gibi bir uzun süreyle yaparsanız kuş sıkılır. Kuş sizi taklit eder bu yüzden bu tür teknikler fazla işe yaramaz.
 
Son düzenleme:

Benzer konular

Top Bottom