1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Muharrem Ayının ilk Günü 15 Kasım

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Paradoks ~ tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Paradoks ~

  Paradoks ~ ... Elif ...

  Katılım:
  6 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.001
  Beğenileri:
  71
  Ödül Puanları:
  2.980
  Meslek:
  Yazılım mühendisi
  Yer:
  Konya
  Banka:
  1.058 ÇTL
  [​IMG]

  Müslüman kardeşlerim Bugün Muharrem ayının ilk günü.Biz Mü'minler için biliyoruzki bu ayın ayrı bir önemi vardır. Müslümanların yılbaşısı olan bu ayda Sevgili Peygamberimiz yüce sahabesiyle Medine'ye hicret etmiş, biricik torunu Hz. Hüseyin efendimiz de yine bu ayda şehit edilmiştir.Hicri yılbaşı Biz müslülmanların yılbaşısı olan bu mübarek günde Âlemlere rahmet Hz. Peygamberin (sav) yüce sahabesiyle Medine’ye hicret günlerinin başlangıcı olmasının yanı sıra, Muhammed Mustafa’nın (sav) torunu ve cennet gençlerinin efendisi Hz. Hüseyin’in (ra) aile efradıyla Kerbela’da şehit edilmesinin matem günleridir.

  Hicri birinci ay olarak kabul edilmiştir. Muharrem ayını önemli kılan diğer bir tarihi olay da Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in mübarek torunu Hazreti Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesidir. Muharrem ayının 10'uncu günü bu nedenle anlam ve manevi değeri yüksek bir gündür.
   

Sayfayı Paylaş