Muhsin Yazıcıoğlu'na Son Veda

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
4,357
Beğeniler
33
Şehir
En sevdiğimin yanından :=)
#1
Kahramanmaraş'ta düşen helikopterde hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu için ilk tören TBMM'de yapıldı. Devlet töreni sonrası Meclis bahçesi tekbir sesleriyle inledi.


Kahramanmaraş'ta düşen helikopterde hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu için ilk tören TBMM'de yapıldı. Cenaze törenine devletin üst düzey isimleri, siyasi parti liderleri, yüksek yargı organlarının mensupları, askeri erkan ve çok sayıda partili katıldı.

Meclis bahçesindeki törenin ardından Yazıcıoğlu'nun naaşı BBP Genel Başkanlığı binasının önüne götürülmek üzere omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Buradaki törenin ardından cenaze namazı kılınmak üzere Kocatepe Camii'ne geçilecek.

AYRINTILAR GELECEK

Öte yandan BBP lideri Yazıcıoğlu'nun cenaze töreni için sabah saatlerinden itibaren sevenleri BBP Genel merkezi ve Kocatepe cami'nde toplanmaya başladı.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenaze töreni için Ankara'da toplanan vatandaşlar, cenaze namazı için Tandoğan Meydanından Kocatepe Camii'ne doğru yürüdüler.

PARTİLİLER GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Yazıcıoğlu'nun cenazesi, partililer tarafından Gazi Hastanesinin morgundan alındı. Yazıcıoğlu'nun cenazesini taşıyan ambulansın bulunduğu kortej, TBMM'deki tören için hareket etti. Kortej, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ve İnönü Bulvarı güzergahını izleyerek, TBMM'ye ulaştı.

Yazıcıoğlu'nun cenazesi saat 10.30'da hastane morgundan alınarak Altındağ Belediyesine ait ambulansa konuldu. Cenazenin morgdan çıkarılması sırasında burada toplanan partililerin göz yaşlarını tutamadıkları görüldü.

Yazıcıoğlu'nun cenazesini almak için hastane önünde toplanan partililer, sık sık tekbir getirdiler. Ellerinde Yazıcıoğlu'nun fotoğraflarının bulunduğu dövizler, parti bayrakları ve Türk bayrakları taşıyan partililer, yakalarına da parti amblemi bulunan kokart taktılar.

Partililer, ambulansın arkasında ''Türk ve İslam aleminin başı sağ olsun'' yazılı pankart taşıyor.

-ÇOK SAYIDA PARTİLİ ANKARA'DA-

Öte yandan, sabah erken saatlerden itibaren, Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas başta olmak üzere çeşitli illerden otobüslerle, otomobillerle ve trenle başkente gelen çok sayıda vatandaş, gruplar halinde cenaze namazına katılmak üzere Kocatepe Camii'ne doğru yürüyüşe geçti.

Beşevler ve Tandoğan kavşağını takip ederek Gazi Mustafa Kemal Bulvarından yürüyen grup, sık sık tekbir getirerek Yazıcıoğlu için dua etti.

Yürüyüş yapan gruptakiler, ellerinde Yazıcıoğlu'nun fotoğraflarının bulunduğu ve altında ''Üşüyoruz başkan'', ''Türk milletinin başı sağ olsun, Allah büyüktür'' yazan dövizlerle Türk bayrakları ile parti bayraklarını taşıdılar.

Yürüyüş sırasında kaldırımda bekleyen ve binaların camlarından grubun geçişini izleyen vatandaşların da tekbir getirip dua ettikleri görüldü.

Cenaze namazının kılınacağı Kocatepe Camii'nde geniş güvenlik önlemleri alınırken, yüksek binaların üzerinde keskin nişancıların konuşlandırıldığı ve cenaze töreni için yaklaşık 3 bin polisin görev yaptığı öğrenildi.

Haber 7

 

TeBeSSüm

Pamuk Prenses 🌸
Süper Moderatör
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
6,508
Beğeniler
3,563
Yaş
30
Takım
BEŞİKTAŞ
#3
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun..
 

Benzer konular

Top