Muhtara kızıp köyün delilerini aza seçtiler.

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
Katılım
14 Hzr 2006
Mesajlar
1,620
Beğeniler
13
Yaş
12
#1
Muhtara kızıp köyün delilerini aza seçtiler

Hizmetlerinden memnun olmadıkları muhtarın listesine oy vermeyen köylüler, akli dengesi bozuk 4 kişiyi ihtiyar heyetine soktu

Bursa’nın Müşküle Köyü’nde, muhtar Emin Tektaş’ın çalışmalarından memnun olmadıklarını belirten ihtiyar heyeti yedek üyelerle birlikte istifa etti. Köylüler, önceki gün ihtiyar heyetini belirlemek için sandık başına gitti. 1329 seçmen yeni ihtiyar heyetini belirlemek için oy kullandı. İlçe Seçim Kurulu yetkililerinin gözetimindeki seçimdede ilginç bir protesto yaşandı. En fazla oyu alan 5 kişiden 4’ü akli dengesi bozuk kişilerden oluştu.

Gün boyu köyde gezen ve konuşma güçlüğü çeken Mehmet Olgun (49) 222 oy alarak baş aza oldu. Akli dengesinin yerinde olmayan İsmail Talan 211, Süleyman Güleç 193, İbrahim Güvenç de 105 oyla aza seçildi. Köylüler, önceki seçimlerde muhtar adayı olan Halil Özkabakçı’yı da ihtiyar heyetine soktu.

SEÇİMİN İPTALİ GEREKMEZ
Sandıktan çıkan isimlerin akli dengesinin yerinde olmamasının seçimlerin iptalini gerektirmediğini belirten Seçim Kurulu yetkilileri, 5 kişilik asil listeyi Kaymakamlığa göndereceklerini söyledi. Akli dengeleri yerinde olmasa bile seçilmişlik hakkının, seçilen kişilerin elinden alınamayacağı kaydedilirken, bu kişilerin kendi rızaları ile istifa etmesi durumunda yeniden bir seçim yapılabileceği açıklandı. Bu arada köyde tarım alanına çöp döküldüğü yönünde ihbar alan jandarma ekipleri, tuttukları tutanağı muhatab bulamadıkları için sözlü olarak köylülere tebliğ etti.

MUHTARIN ANNESİ: BU KÖY OĞLUMA LAYIK DEĞİL
Telefonu kapalı ve köy dışında olduğu belirtilen Muhtar Emin Tektaş’ın annesi Muazzez Bektaş, “Oğlumun büyük hizmetleri oldu. Bu köy benim oğluma layık değil. Oğlumla gurur duyuyorum. Köylüler de delileriyle gurur duysun” dedi.

(Vatan)
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,464
Beğeniler
8,983
Takım
GALATASARAY
#2
Köylümüz bilinçleniyor artık demek ki :)
 
Katılım
13 Hzr 2006
Mesajlar
3,979
Beğeniler
68
#3
Bilinçli köylü dengesi bozuklarla ne yapmayı düşünüyo acaba merak ettim.Demin haberlerde de seyrettim ilginç gerçekten :)
 
Top