Mükemmel Makyajın Sırları Bu Haberde!

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,804
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#1


Makyajla, uygulama doğru yapıldığı takdirde, mucizeler yaratabilirsiniz. Ancak elbette bunun tam tersi de mümkün. Biz de, Womenist.net olarak sizin için, kusursuz bir makyajın inceliklerini makyöz Selma Küçüközbey'e sorduk!

Smoky göz makyajı nasıl yapılır?

"Smoky makyaj" göz çevresine kalem çekip, üzerinden fırça ile geçip dağıtılarak, göze buğulu efektin verilme tekniğidir. Siyah, koyu lacivert, kahverengi gibi renkler fırçayla dağıtılarak gözde koyu ve buğulu etki yaratılır. Bu makyaj uygulamasında önemli olan hatların keskin olmamasıdır. Göz çevresindeki renkler belirgin, göz kapağı ise yukarıya doğru silikleşir. Koyuluk sadece göz çevresinde kalır.

Gözenekleri küçük ve az göstermenin yolu nedir?

Gözenekleri küçük göstermenin en önemli yolu mat kapatıcı kullanmaktır. Kesinlikle içinde parlaklık, ışıltı olmayan bir kapatıcı seçilmeli. Işıltılı, sedefli allıklar gözenekleri daha kocaman hale getirir. Fondöten ve pudra olarak da yine mat ürünler tercih edilmeli.

Dudakları dolgun göstermenin yolu nedir?

Dudaklarınızı dolgun göstermek istiyorsanız, mutlaka rujla aynı ya da çok benzer bir tonda kalem kullanmalısınız. Dudak kalemi rujla kaynaştırılarak, doğal hali bozulmadan, hafifçe dudak çizgisinin dışına taşarak uygulanır. Dudağı daha dolgun göstermek içinse parlatıcıları deneyebilirsiniz. Bu tip ürünler dudakların parlak ve daha dolgun gözükmesini sağlar. çünkü parlatıcılar mat rujların aksine, dudağı net göstermez. Dudaklarınızda bazı yerlerinin koyu, bazı yerlerinin açık görünmesi, dolgun bir hava yaratır.

Sivilce nasıl kapatılır?

Sivilceleri gizlemek için, fondöten sürmeden önce kamuflaj ürünlerinden faydalanılmalısınız. Sivilcenin üzerine, koyudan açığı doğru gidecek şekilde birkaç kat kapatıcı uygulayabilirsiniz. Alta daha koyu üste daha açık tonları uygularken dikkat etmeniz gereken nokta, kapatıcıları sadece sivilcenin üzerine uygulanmanız, kesinlikle tüm yüzünüze değil!

Gözaltı halkalarını nasıl gizleyebiliriz?

Kararan gözaltına kesinlikle açık renk kapatıcı kullanmamak gerekir, aksi takdirde bu morluğu daha çok patlatır ve öne çıkarır. Cilt tonunuzun rengine yakın bir kapatıcı tercih edilmelisiniz.

Gözlerimizin daha iri ve güzel görünmesini nasıl sağlarız?

Gözleri daha iri göstermenin en basit yolu, gözün içine değil, dışına kalem çekmek ve göz çevresine alt kirpiklerin dışından itibaren far çekmektir. Ayrıca, gözünüzün içine de açık renk, ten rengi gibi bir kalem sürülebilir. Ben daha doğal göründüğü için, beyazdan ziyade sedefli ve açık renk olanları öneriyorum.

Gözünüzün üstüne süreceğiniz eyelinerı çok kalın sürmemek gerekir, kalın eyeliner gözleri kısabiliyor. Kirpik takma yöntemi de gözleri daha iri göstermek konusunda size yardımcı olabilir. Far kullanımında ise, göz kapağınızda yoğun karanlık tonlar yerine aydınlık tonları, gölge kısmında da koyulukları tercih etmelisiniz.

Kirpik boyatma işlemi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Genelde her insanın kirpiği koyu renk gibi görünür fakat aslında uç kısımları daha açıktır. Bu sebeple rimel sürdüğümüzde, bu görünmeyen uç kısımlarda boyandığı için kirpikleriniz çok daha uzun görünür. Eğer kirpikleriniz çok açık renkse, kirpik boyası yaptırmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu uygulama maksimum bir ay etkili olacaktır. özellikle kirpik uçları tüy gibi olduğu için, bu bölgede renk kaybı çok daha erken görülebilir. Bunu saç boyama işlemi gibi de değerlendirebilirisiniz.

Yuvarlak yüz tipi için bir makyaj öneriniz var mı?

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, yüzünüzün daha oval görünmesini sağlamanız gerekir. Bunun içinde elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmanız yeterli olacaktır. Eğer elmacık kemiklerinizin alt kısmına hafif koyu renk bir kapatıcı sürürseniz, bu bölge koyu göründüğü için yüz incelir ve elmacık kemikleriniz öne çıkar.

Yüzümüzün ince görünmesi için neler yapabiliriz?

İnceltme teknikleri fondöten ve fondöten çeşitleriyle yapılır. İnce görünmesini istediğiniz bölgelere koyu renk kullanarak istediğiniz sonucu alabilirsiniz. örneğin köşeli bir yüzü yuvarlak hale getirmek için çene kısmına gölge veriyoruz. Burun çevresini daha ince göstermek istiyorsanız, burnunuzun sağ ve sol kısmına koyu ton kapatıcı kullanabilir, burnun tam üstüne ise normal kullandığınız ton kapatıcı sürmelisiniz. Burnunuz uzunsa, tam ucuna koyu ton bir kapatıcı uygulanarak daha kısa görünmesini sağlayabilirsiniz. özellikle fotoğraf çekimlerinde sorun yarattığı için bu yöntemi, profesyonel çekimlerde kullanmayı tercih ediyoruz.

Gözlerde ve yüzde taze bir görünüm yaratmanın yolu nedir?

Lacivert ve mor kalemler gözlerinize canlılık verir. Bakışlar canlanır, gözün beyazı adeta ışıldar. Siyah ise gözü biraz kısar. Ayrıca gözlerin iri ve canlı gözükmesi için kirpiklerin de kıvrılması gerekiyor. Kirpiklerin aşağı doğru görünmesi, gözün kısık görünmesine neden olur. Eğer kirpiklerinizi kıvırırsanız, yukarı açılacakları için gözleriniz daha iri görünecektir. Likit fondöten kullanarak da daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Yanaklarda pembe ve şeftali tonları da çok daha tazelenmiş görünmenizi sağlayacaktır.

Rujun kalıcılığını nasıl arttırabiliriz?

Koyu renk rujlar parlatıcılara oranla daha kalıcıdır. Eğer koyu renk tercih etmiyorsanız, dudak altına sürülen tutucu bazlardan da faydalanabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilecek bir diğer yöntem de, kullandığınız rujla aynı tonda ya da bir iki ton daha koyu bir dudak kalemini baz olarak kullanabilirsiniz. Böylece üstteki katman silinse de, alttaki kalıcılığını koruyor.


 

Benzer konular

Top