1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

MUŞMULANIN FAYDALARI

Konusu 'Gerekli Bilgiler' forumundadır ve kAşİf tarafından 24 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.751
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.465 ÇTL

muşmula nedir
    [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
    Muşmula Nedir Faydaları Nelerdir Nasıl kullanılır
    Muşmula Nedir:

Muşmula halk arasında beşbıyık ismiyle bilinir. Gülgiller familyasından olan muşmula kış aylarında yaprak döken, eğri büğrü gövdeli, dallı budaklı küçük bir ağaçtır. Çiçekleri beyaz veya pembe renklidir. Meyvesi, buruk ve hoşa gitmeyen bir tattadır. Etlidir. 5 bölmesi vardır. İyice olgunlaştıktan sonra yenir.
    Muşmula Faydaları:
    * C vitamini ve mineraller açısından zengin olan muşmula, bağırsak ve böbreklerin düzenli çalışmasını sağlıyor.
    * Böbrek kum ve taşlarının dökülmesine yardım eder.
    * Bağırsakların iyi çalışmasını sağlar.
    * İncebağırsak iltihabı, ishal ve dizanteriyi giderir.
    * Kan dolaşımını düzenler.
    * Sinirleri güçlendirir.
    * Mide hastalıklarında faydalıdır.
    * Lumbago ve nikriste kullanılır.
    * Ana karnındaki ceninin düşmesini önler.
    * Muşmula yaprakları şeker hastalığına iyi gelir.
    * Muşmulanın çekirdeği idrar artırıcıdır.
    Muşmulanın Zararları:
    Muşmula meyvesinin bilinen bir zararı yoktur. Aksine insan sağlığı için oldukça faydalı bir meyve olarak bilinir.
    Muşmula Nasıl Kullanılır:
    Muşmula meyvesi iyice olgunlaşıp tatlandığında meyve olarak yenir. Ayrıca muşmulanın çekirdekleri ve yaprakları da ilaç olarak kullanılabilir. Muşmula çekirdeği idrar arttırır. Muşmula yaprakları kaynatılıp içilirse şeker hastalığına iyi gelir.[​IMG]

nsrn3426 ve KıRMıZı bunu beğendi.
  2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.785
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    387 ÇTL
    Bizim oralarda Döngel derler buna..muşmula diyince anlamıyorum ben..sonra resmi görünce bizim Döngel miş ya diyorum..her seferinde..

kAşİf bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş