Mutluluk Detaylarda Saklıdır

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
Bazı eşyaları evin hangi köşesine koysanız uyum sağlar. Bulunduğu yerden bütün dikkatleri üzerine çeker. Size keyif verecek bir eşya, bazen çok basit bir obje olabilir.

Mutluluk Detaylarda Saklıdır!
Evde kenara attığınız veya dolaplara kaldırdığınız, ne yapacağınıza karar veremediğiniz eşyalara şöyle bir göz atın. Biraz el emeği ve farklı bir bakış açısıyla, yepyeni ve sizi mutlu edecek eşyalara sahip olabilirsiniz. Bütün sihir sizin hayal gücünüzde saklıdır.

Eskimiş ve artık kullanmaktan sıkıldığınız yastıklarınızı, birbiriyle uyumlu renklerden oluşan kumaşlarla kaplamaya ne dersiniz? Odanızın dekorasyonunda yaratacağınız bu ufak değişiklik, belki de evinizde yeni bir hava esmesine sebep olur. Bunun için 3 ayrı renk kumaş seçin. Birbirleriyle uyumları dikkat edin. Mümkünse birini kareli olarak tercih edin. İstediğiniz yastıkları bu kumaşlarla kaplayın. Hatta şık bir dekorasyon fikri olarak, 3 yastığı üst üste koyup, bir kurdele yardımıyla hediye paketi gibi bağlayabilirsiniz. Evin bir köşesinde dekoratif olarak durabilirler.

Mutfağınızda kim bilir kaç tane boş duran kavanoz vardır? Boş kavanozları biriktirmeyip atanlardan mısınız? O zaman kullandıklarınızı süsleyin. Kavanozlara elbise dikerek, onları renklendirebilirsiniz. Bunun için istediğiniz desen veya renkte bir kumaş seçin. Mutfağınızın genel renkleriyle uyum sağlayacak olmasına dikkat edin. Kumaşı dikdörtgen şeklinde kesin ve üst üste katlayın. Ütü yardımıyla üstünde geçin. Bir kurdeleyi arasına sokun ve uçlarını bir uzun bırakın. Kavanozun etrafına, kumaşı mutfak önlüğü gibi bağlayın. Kurdelenin uçlarını güzelce fiyonk yapın. Kirlendiğinde çıkarıp yıkayabilirsiniz.

Masanızın üstünde duran defterlerin renkleri gözünüze mi batıyor. O zaman onları kumaşla kaplamayı deneyin. Bir parça kumaş ve yapıştırıcı ile bu iş son derece basit olacaktır. Dilerseniz defterinizin üzerine kurdele, tüy gibi neşe verici ayrıntılar da ekleyebilirsiniz. Ayrıca zemin rengine uyan başka bir kumaş parçasından küçük bir kare kesip, defterin üstüne bir ucu açık olacak şekilde yapıştırırsanız; kalem koymak için bir göz de yapmış olursunuz.

Eski bir kutunuz var mı? Kutunuzu alın ve kumaşla kaplayın. Sonucunun ne kadar güzel olduğunu görünce hayret edeceksiniz. Kaplamaya alt ve üst yüzeylerden başlayın. Kapağın üstü yüzeyini patron kağıdına çizin. 1 cm fazlası kadar payla kağıdı kesin. Kalıbı kumaşın üzerine koyun ve iğneleyin. Kumaşı da aynı şekilde kestikten sonra, yüzeyde iz bırakmayan bir tutkal yardımıyla yapıştırın. Aynı işlemi yan ve alt yüzeyler için de uygulayın. Ek bölgeleri kurdele yapıştırarak gizleyin. Üst kapağa veya can yüzeye küçük bir kumaş parçasıyla cep yapabilirsiniz. Hem şık görünür, hem de kalem veya not koymak için fonksiyonel olur. Aynı kurdeleyi cep kenarlarına da geçebilirsiniz.
 

Benzer konular

Top