Mutluluk Hırsızı

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Mutsuzum öyleyse sende mutsuz ol.Bende yok sende de olmasın. Bir insan beyninden geçen ,düşünce olabilir yada ağızdan nefretle çıkan bir çift söz .Ama asla söylenmemesi gereken derin yaralar uyandıran sahibi kadar garip iki cümle .
Bir insan nasıl olurda bir başkasının mutluluğunu çalabilir,kıskanabilir .

Karnım zil çalıyor yemek molasına daha beş dakika var .Bir iki mail gelmiş yeni tedarikçi isteği .Onları okuyorum .Kapıdan içeri Sibel girmiş farkında değilim. '' Hadi ama bak ben bilançoyu tamamladım sen hala bitiremedin ''diyor , gülümsüyorum. ''Tamam canım geliyorum bir iki mail vardı boşlukta okumak istedim ''

Yemekhaneden yükselen nefis yemek kokuları içimize işliyor .Aynı anda ''ımmmm nefis'' diyoruz .Sibel ile bir birimize bakıp gülüşüyoruz . Tepsilerimize önceden porselen tabaklara koyulmuş hala dumanı tüten yemeklerden enfes salatadan vs. alıyoruz. Uygun bir masa seçiyoruz fazla kimsede yok erken gelmişiz biraz .

Hoş bir sohbet sarıyor yemeklerimizi yerken , gülümsüyoruz laf lafı açıyor yemekler nefis ortam ona keza enfes bir an .İçimden keşke bütün insanlık şu anın tadına varabilse diyorum .Mümkünü varmı acaba ?


Planlama Departmanından Necati ve İnci oturuyor masamıza ''afiyet olsun '' diyorlar .Bizlerde aynı kibarlıkla yanıt veriyor sohbetimize Sibel ile devam ediyoruz .Yemeklerimiz yeniyor ,sularımız, meyva sularımız içiliyor herşey tamam.Kalkma vakti .Gülümseyen gözler ile ''afiyet olsun '' diyoruz .

Necati ''afiyet olsun , bir şey sorsam merakımdan yanlış anlama lütfen '' diyor .Kibar bir beyefendi her zaman iyi bir dinleyici olmalı .'' Buyrun tabiki diyorum '' Sibel'de ayakta kaldı.Necati '' Gamsızız galiba biraz '' diyor '' nasıl anlamadım dercesine bakıyorum .'' yani ne zaman görsem şen şakrak gülen bir yüz ve herşey yolunda gibi gelen bir ifadeniz varda diyor '' yine gülümsüyorum '' meraktan sanırım ama gülen bir yüz asla sizi aldatmasın'' diyorum.Devam ediyorum ''siz sadece gördüklerinizi yorumlayabilirsiniz ,oyunu izlersiniz fakat perdenin arkasını göremezsiniz ''

Gülümseyerek ayrılıyoruz. Sibel '' neden ağzının payını vermedin resmen patavatsızlık yaptı '' ''aynı seviyeye inmekten korktum desem '' . Gözleri parlıyor '' sen nasıl bir adamsın ya varmı senden bir tane daha iyiki sevmişim seni iyiki tanımışım ''diyor.

Mutluluğunuzu çalmaya çalışan bir hırsız görürseniz ona gülümseyin . O ne demek istediğinizi anlayacaktır .

Sevgilerimle .

Halil KARASAKAL
 

Benzer konular

Top