Magazin Müzik Dünyasının En Garip Kavgaları

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,647
Beğeniler
3,764
Şehir
Ankara
#1


Bazı sanatçılar birbirleri ile tartışmak için sebep arıyor gibi! Kanadalı Justin Bieber, indie-rock grubu The Black Keys'in bateristi Patrick Carney'i sözleriyle fazlasıyla sinirlendirdi. Bieber'ın twitter üzerinden "The Black Keys'in bateristine dayak atmak gerekli" yazarak Carney'e laf attı. Bunun ardından Grammy'lerde iki ödül kazanan baterist ise Bieber'a "Grammy'ler müzik içindir, para için değil" diyerek tartışmayı kızıştırdı
2008 yılında Glastonbury festivalinde Jay-Z'nin sahne alması üzerine Gallagher 'Glastonbury gitar üzerine kurulmuş bir festival. Hiphop festivalin ruhuna aykırı kalıyor.' sözleri üzerine Jay-Z cevap vermekte geç kalmadı. Cevabı ise sözlü ya da yazılı değil muhteşem performansı ile oldu.Oasis'in dağılmadan önce Phil Collins ile yaşadığı gerginlik hafızalardan bir türlü silinmiyor. Noel Gallagher'ın 'herkes Phil Colling'den nefret etmeli' sözleri Collins'i kışkırtarak 'hem kabalar hem de yeteneksizler' diyerek devam etti.The Muppets'ın geri dönüşü Courtney Love dışında herkesi mutlu etmişti. Eski Nirvana grubu üyesi Kurt Cobain'in parçası 'Smells like teen spirit' in The Muppets filminde kullanılması Cobain'in eski eşi Love'ı fazlasıyla sinirlendirdi.
 

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,647
Beğeniler
3,764
Şehir
Ankara
#2


1990 yılında O'Connor New Jersey'de vereceği bir konserden önce o mekandaki tüm konserlerden önce milli marşın çalındığını öğrendi. Bunun üzerine konserini iptal etti. Bu olayın üzerine oldukça milliyetçi olan Frank Sinatra ise 'onu pataklamak isterim' diyerek sanatçıya çıkıştı. Bunun üzerine O'Connor 'ona vurmak isterdim ama 78 yaşında olduğu için vurursam ölür' diyerek gerilimi arttırdı.Her kavganın arkasında parmağı bulunan Chris Brown bu kez de Adele ile kavgalı hale geldi. Chris Brown'un Grammy ödüllerinden birkaç gün önce kavga ettiği Frank Ocean, bu kez de Adele ve Chris Brown'un arasının açılmasına sebep oldu. Fotoğraftan anlaşıldığı üzere Brown yine agresif tavırlar sergiledi.Sanatçıların uyuşturucu yüzünden kavga etmesi sizce de garip değil mi? Madonna'nın bir festivalde genç müzikseverlere uyuşturucu hakkında sorular sorması Deadmau5'i o kadar kızdırmış ki Madonna'ya 'Gençlerin aramıza katılmak istiyorsan daha cool olman gerekli büyükanne' diyerek laf atmış.'Use Somebody' hit'inden sonra dünyaca ünlü olan Kings of Leon, ünlü şov Glee'ye şarkılarını kullandırmamalarının ardından Glee'nin arkasındaki Ryan Murphy'nin hakaretine uğradı. Grubu 'kendini beğenmiş' olarak tanımlayan Murphy, KOL'dan 'bir terapiste gitsen iyi olur.' cevabı aldı.
 

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,647
Beğeniler
3,764
Şehir
Ankara
#3


80'lerin yıldızlarıyla genç kızların hayallerini süsleyen isimler bir aray gelince ortaya gerçekten çok acayip işler çıkabiliyor! One Direction üyelerinin Van Halen üyelerine bir otel lobisinde hakaret etmesi ise twitter üzerinden yayıldıktan sonra One Direction müzik dünyasına rezil oldu.Erykhah Badu ve The Flaming Lips birbiriyle çalışmaması gereken ikililerden biri. Sanatçılar birlikte çalışacağını ilk duyurduğunda herkes bu çalışmanın müthiş olacağını düşünse de maalesef sonuç hüsran oldu. Çalışmanın sonucunda yayınlanan video'da Badu'nun çıplak görüntüleri sanatçının izni olmadan yayınlanınca video geri çekildi ve The Flaming Lips özür dilemek zorunda kaldı.Gay olduğunu açıklamaktan çekinmeyen Tegan & Sarah grubu üyeleri Tyler,The Creator'ın homofobik yaklaşımına tepki göstermişti. Bunun üzerine Tyler, The Creator da twitter üzerinden cevap verdi. Tartışma yazılı basına da yansıdı.Rap kariyerindeki başarısına rağmen Eminem'in neredeyse her müzisyenle kavgalı olduğu bilinen bir gerçek. Muse'un Eminem'in şarkılarını homofobik bulması üzerine Eminem de Muse ile klibinde dalga geçti. Ne eğlenceli bir atışma, öyle değil mi?
 

Benzer konular

Top