müzik haberleri...

'katniss'

Forum Gururu
Katılım
13 Hzr 2013
Mesajlar
2,541
Beğeniler
267
Yaş
25
Şehir
Yerin altından
#1
Manga Yetenek Avına Çıkıyor.
forum Alışveriş Merkezleri, ünlü besteci ve aranjör İskender Paydaş ve Türkiye’nin en sevilen müzik gruplarından biri olan maNga ile çok özel bir projeyi hayata geçiriyor.

Türkiye geneline yayılmış tüm alışveriş merkezlerine kurulacak profesyonel stüdyoda İşte Şimdi Sahne Senin projesiyle şarkı söylemeyi seven ve kendilerine güvenen yeteneklere seslerini tüm Türkiye’ye duyurma fırsatı sunulacak.

22 Eylül’de Forum İstanbul’da sona erecek olan projenin detayları İskender Paydaş ve maNga’nın da katılımıyla düzenlenecek basın toplantısının ardından belli olac
 

'katniss'

Forum Gururu
Katılım
13 Hzr 2013
Mesajlar
2,541
Beğeniler
267
Yaş
25
Şehir
Yerin altından
#2
Blues ve soul müziğin en önemli isimlerinden Bobby Bland, 83 yaşında hayatını kaybetti.

Bobby "Blues" Bland olarak anılan sanatçının oğlu Rodd Bland, babasının, bir süredir devam etmekte olan rahatsızlığına bağlı komplikasyonlar nedeniyle, yerel saatle 5:30'da, Memphis'teki evinde ailesi ve yakınlarının yanında öldüğünü açıkladı.

Beale Streeters'ın kurucu üyelerinden olan Bland, Sam Cooke, Ray Charles, Junior Parker gibi, gospel'i blues ve R&B ile karıştırarak melodiler yaratıyordu.

Frank Sinatra'yı "Two Steps From the Blues" albüm kapağındaki pozuyla taklit eden müzisyen, "Blues'un Sinatra'sı" olarak anılmaya başlanmıştı.

Ünlü müzisyen, 1997'de Grammy Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne layık görüldü.
 

'katniss'

Forum Gururu
Katılım
13 Hzr 2013
Mesajlar
2,541
Beğeniler
267
Yaş
25
Şehir
Yerin altından
#3
Bu yıl ikincisi 29 Haziran'da yapılması planlanan 'Hi Voltage Müzik Festivali', yapılan bir basın açıklamasıyla iptal oldu.

Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar gerekçe gösterilerek iptal edilen metal müzik festivaline bilet alanların ücretleri iade edilecek.
 

Benzer konular

Top