1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Namaz Kiliyormusunuz?

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve wien06 tarafından 18 Kasım 2007 başlatılmıştır.

1. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Arkadaslar bu konuda bana bugun gelen bir mail sizlerle paylasmak istedim umarim begenirsiniz.(Yanlis anlamayin konu biraz uzun yorum icin konunun bitmesini beklerseniz sevinirim)
    NAMAZ KILIYORMUSUNUZ?
    Lutfen burada yazdiklarimi sonuna kadar okuyun ve biraz dusunun...
    Neden namaz kilmiyorsunuz???
    Namaz kilmamak icin bir sebebinmi var yoksa?
    Ne olabilir ki namazdan onemli olan sebep???
    Dur ben tahmin edeyim:Namaz kilacak vaktin yok degilmi?
    Ama onlarinda yoktu....
    [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

ya bedir savasina ne demeli
    savas hic durulmuyordu aksine gittikce kizginlasiyordu,buarada ikindi vakti cikmak uzereydi,ama kilacak zamanda yoktu karsinda en az onkatin dusman vardi.Kenara cekilipte namaza duramazdin yada namazi kilmiyacaksin dimi bence en kolayi bu ya onlar ne yapti Peygamberimiz 300 kisilik ordusunu ikiye ayirdi yarisi geriye cekildi diger yarisida ileri atildi daha kuvvetle savasti ve geriye cekilenler Peygamberimizin imamliginda namaz kildilar,bitince digerleriyle yer degistirip onlar savasmaya basladi digerleri geri cekilip yine Peygamberimizin imamliginda namazi eda ettiler..

SENCE ONLARIN ZAMANI VARMIYDI?YADA BUNLARIN

2. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    AMA O ZAMAN BU YOKTU DEGILMI?

YADA BU

hem vakit bulsan bile nerde kilacaksin ki namazi yer yok ki evde degilsin zaten baska yerde yok degil mi?
    SENCE ONLARIN YERI VARMI
    BU DA TUTMADI BASKA BAHANE YOKMU BAHANEN?

3. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Yada yolculuk yapiyorsundur degilmi,kilacak yer yokki olsa kilardin...
    PEKI ONLARIN VAR MI?

Buda olmadi galiba?
    Yada cok yogunsundur,cok isin vardir hic ayiracak vaktin yoktur degilmi?

ONLARINDA ISI COK AMA BI ON DAKIKA AYIRABILIYORLAR

Ama senin bir dakikan bile yok degilmi?
    Bir dusun bakalim bu kadar vakti ne icin harciyorsun,dunyalik icin degilmi?iyi para kazanayim rahat yasiyayim,param pulum olsun hepsi bunun icinmi?Bir daha dusun sen once kim goturmus bir bez parcasindan baska bir sey,orada rahat etmek icin kim biriktirebilmis veya goturebilmis kazandiklarini?Oraya gittiginde ilk sorulacak soru ne biliyormusun?YAA o zaman ne cevap vereceksin,vaktim yok diyemessin,yer bulamadim diyemessin,isim vardi diyemessin degilmi?
    BELKI SUNU DERSIN:´bu kadar cabuk beklemiyordum olumu yoksa kilacaktim ileride namazimi kaza namazida kilacaktim´..ama senin yasin genc daha yaslaninca kilarsin degilmi hem o zaman bol bol vaktinde olacak,ya yaslanmassan...

4. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    YA SEN NAMAZ KILMADAN SENIN NAMAZINI KILARLARSA...

bunlar kadargencmisin sen,ama bak onlar kiliyor neden?

Namaza yetismek icin kosan bir cocuga Hz.Omer´sen daha cocuksun bu kadar telas etmene gerek yok sen daha kucuksun namaz sana farz degil´ demisti ve cocuk demiski:Amca,amca Bu isin buyugu kucugu olurmu?Daha dun mahallemizde bir cocuk oldu.Ustelik bendende kucuktu olum denen gercegin buyuk kucuk ayirdigi yok.En iyisi her yasta buna hazir olmali hem bu yasta namaza alismassam buyuyunce kilmak zor gelir"
    SEN HALA GENCIM DE...

aaa olmadi hastasin degilmi onun icin kilamiyorsun,ozur dilerim...
    ama iyilesmen icin namaz kilman gerektigini biliyormusun?Oyle dememismi Peygamberimiz"Namazda sifa var"kalk bir kil bakalim namazini hastaligin kaliyormu o zaman.
    BAK ODA HASTA USTELIK KAC YASINA GELMIS

Ama ayakta duramiyorsun degilmi?
    oturarak kil,oturamiyosunda(yatalaksin)kafanla kil o zaman.Yoksa tamamen felcmi gecirdin(simdi yirttin galiba)ZANNETMEKI YIRTTIN o zamanda gozlerinle kil bak bu kadar kolaylik var,eminim baska bahanelerinde vardir.....degilmi?

5. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Yaa bos ver hem sen niye namaz kilacaksin onemli olan kalp degilmi?Senin kalbin temiz kilsan ne olacakki?O guzeller guzelinin kalbi karamiydi da,ayklarinin alti sisinceye kadar namaz kilardi?Eee gordunmu kalbin Peygamberimizin kalbinden de mi temiz acabaa?
    Bu da olmadi var mi baska bahanen kalmadimi yoksa uyduracak bir seyler?Tamam hepsini kilamiyorsun bari bir iki vakit kil olmazmi?oda mi yok?Bahanelerini dinleme(me)k isterim veya dur bunlarida ben tahmin ediyim...Sabah namazina uyanamiyorsun,sabahin korunde kim kalkacakki uykunu mahvedeceksin degilmi?
    YA BOYLE BIR ILAN GORSEN NE YAPARDIN ACABA?
    Ama gitmezdin degilmi degmez onun icinuykunu bozmana,sen mi gitmeyeceksin yalan bari soyleme ilk sen olmak icin geceyi orda gecirirdin..Olmadi,gelelim ogleye,off ogle vakti o kadar telasede namaza vakitmi ayiracaksin bir suru isin gucun var yetisemiyorsun zaten,birde namaz hic olmaz bu kadar isin arsinda namazmi olur?
    AMA yemegini yemeden ogleyi geciremiyorsun belkide zevkini cikara cikara 1saatte yiyosun yemegi degil mi,yemek daha onemli degilmi?Ya simdi ikindi ne olacak?dur simdi zaten yoruldun butun gun isler hala bitmedi bu yorgunlukla namazini felan kilamassin ama dedim ya az once bir daha diyeyimne demis Peygamberimiz"hasta misin,yorgunmusun,caresizmisin,..o zaman namaz kilda gecsin bunlarin hepsi"..ya aksam namazi...ooooosende yaa daha eve gidilecek,yemek yenilecek,zaten aksam vaktide kisa yetisemiyorsundegilmi?
    Evine 10dk. sonra girsen ne olacak kacmiyor ya ev,ama vakit gidiyor bir daha bulabilecekmisin o vakti???
    Yatsi namazini hic sormuyum degilmi?o saatte namazmi kilinirmi insanin uykusu geliyor uykulu uykulu namaz kilinmazki...
    Ama nedense baska zamanlar uykun gelmiyor,mesela bunlara bakarken hic uykun gelmiyor degilmi?

6. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Eeee bunlarda olmadivakitlerin birinden bile siyrilamadin yakayi,var mi baska bahanen benim aklima bu kadari geliyor,seninde aklina gelmiyor degilmi?kalmadi cunku baska bahane...aslinda var ben sana soyliyeyimmi ustelik bu sefer kesin kurtulursun namaz kilmaktan(zaten kilmiyosunda)ustelik bir tane degil,ne mi dur soyliyeyim:
    1:OLU ISEN
    2:DELI ISEN
    3:COCUK ISEN
    4:HAYVAN ISEN
    5:KAFIR ISEN
    ne dersin siyirdin bu sefer ha?
    AMA YOK NASIL OLUR SEN OLU veya DELI degilsin,ustelik kocaman adamsin ve INSANSIN,ALLAH korusun KAFIRDE degilsin eee demekki neymis namazdan kurtulamassin...
    Sana sesleniyorum ey insan bos ver sen nefsinio zaten hic namaz kilmak istemezkibak yukarida birden siraladi bahaneleri sonuc ne peki?KOSKACA BIR HIC YANI GEL SEN NAMAZINI KIL UYMA SEN ona yoksa sendemi uyduracaksin bahane ama kalmadiki bahane niyemi namaz kilacaksin dur onuda soyliyeyim.
    BIR GOZUNU CEVIR BAK ETRAFINA
    Bu guzellikleri yaratan ovulmezmi ona sana verdigi binlerce nimet icin sukur edilmezmi,tabi ki sukredilir bu da en guzel namazla olur hem sen namaz kilmakla Allah´i yuceltmessin O zaten Yuceler Yucesi,sen ancak Rabbinin katinda kendini yuceltirsin...
    Tamam sen bos ver bunlaradami acimiyorsun
    Yuce ALLAH buyurmuyormu:"namazdansonra edilen dua redolunmaz" diye haydi onlar icin yapamiyorsun en azindan dua et.

7. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    HEM BAK DOGADA HERSEY ONA SECDE EDIYOR SEN DAHA NE DURUYORSUN

Arkadaslar insallah bu konudan dolayi yanlis anlasilmam konu cok ilgimi cekti sizlerle paylasmak istedim.Eger bir hatam olduysa simdiden OZUR dilerm.

8. EsteLya

EsteLya Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mesleksiz
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Banka:
    1 ÇTL
    Bence özür dilenecek bisey yok,ellerine saglik çok güzel bi konu acmissin.
    Konunun basligina gelince o Yüce Rabbim ve benim aramda :)

9. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    Paylaşım için teşekkürler wien06

wien06 bunu beğendi.
  10. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Çok güzel bir yaklaşım olmuş wien06. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş